Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka kosa spalinowa Stihl

Energizer000 25 Jun 2020 19:02 3543 9
    Energizer000
    Level 4  
    Witam, chcę kupić kosę spalinową marki Stihl, mam trochę do koszenia i zależy mi na solidnym modelu, myślę nad fs 240 lub 260.
    A wy co polecacie, jak z awaryjnością itp.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    piotrdr3
    Level 13  
    Użytkuję już drugiego Stihla, teraz model FS90 kilka lat, tego modelu już nie ma w sprzedaży.
    Ale osobiście polecam, sprzęt Stihla niezawodny.
    Użytkuję też piły spalinowe Stihl, jest ok.
    Może cena wyjściowa co nie którym wydaje się za wysoka, ale warto.
    klm787
    Level 28  
    Energizer000 wrote:
    Witam, chcę kupić kosę spalinową marki Stih

Wśród marek jako kosa to bezkonkurencyjna, najlepszy wybór na jaki postawiłeś.
    Co do modelu to zależy jak będzie użytkowana.
    Minusy to cena przy zakupie, ale wiadomo najlepsza. I drugi minus, jeśli coś nawali to ceny za części w autoryzowanym serwisie są bardzo wysokie, na szczęście rzadko do nich dochodzi.
    Też użytkuję ten sprzęt i jestem zadowolony. :D

Dodatkowy plus tej marki to stosunek mocy silnika do jego wagi.
    A wiadomo, im lżejsza kosa, tym jest łatwiej poruszać się w trudnym terenie typu rowy i brzegi.
    grzeniuw
    Level 25  
    Jak masz tego koszenia trochę, a nie tylko trawki pod krzaczkami, to weź mocniejszą i z dużą głowicą. Lepiej to idzie i żyłka zaraz się nie skończy. Czyli spośród modeli podanych przez ciebie 260.
    grzeniuw
    Level 25  
    Są, bardzo odczuwalne. Dużo większa masa wirująca, której byle trawa nie zatrzyma. Do tego od razu żyłka 3mm i możesz atakować. Służby drogowe np. używają wyłącznie takich.
    W swojej wymieniałem rok temu, to nie ma co porównywać.
    grzeniuw
    Level 25  
    Inny gwint, zdaje się fi12 zamiast fi10, ale jak dorobisz odpowiednią nakrętkę to się da. Gotowej takiej raczej nie znajdziesz.
    Motorbike
    Level 24  
    Zależy ile masz tego terenu do koszenia i jak często kosisz, bo jak tak ok 5 arów to zwyklim chinolem też ogarniesz ale to nie to samo co Stihl.
    pawel980
    Level 17  
    Brat ma kosę FS 450c w jej 10 letniej eksploatacji wymieniał tylko cewke zapłonowa i te plastikowe główki na żyłkę. Sprzęt nie do zdarcia miał jakąś robotę co kosił 8 godzin trudny nierówny teren chaszcze 1.5metra na 3zebie do tej pory pracuje równo i ma kompresję (kosi kilka razy do roku ogród). Jak kosi to w momencie pokosu daje gaz i puszcza tak w koło (widziałem też ludzi co kosza na częściowo otwartej przepustnicy na 50 procent obrotów maszyny non stop ze stała prędkością obrotowa ale kosa wyje bez przerwy i nie schodzi z obrotów nie rozwija też swojej mocy raczej to zły styl koszenia).