Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VIOFO A-129G - Montaż wideorejestratora w aucie

26 Cze 2020 13:09 213 3
 • Poziom 3  
  Witajcie,
  Zakupiłem sobie wideorejestrator VIOFO A-129G + adapter do podłączenia na stałe VIOFO ACC HARDWIRE KIT.Z montażem problemów raczej nie będzie bo w podsufitce i okolicach lusterka jest sporo tych urządzeń między innymi lampki, lusterko fotochromatyczne, czujnik deszczu, zmierzchu także zasilanie będzie zarówno stałe (z lampki) jak i to po zapłonie. Problem (tak go nazwijmy) mam natomiast z czym innym. Czy ktoś z Was montował już to konkretne urządzenie albo co ważniejsze, czy ktoś montował go za pomocą tego adaptera? Adapter za pewne schowam gdzieś pod lampką oświetlenia wnętrza i schowkiem na okulary ale zastanawiam się czy jest to dobre miejsce. Chodzi mi tu o to czy to urządzenie się jakoś mocno grzeje. Nie chciał bym puścić samochodu z dymem :)
 • Poziom 39  
  Umieszczenie tego w podsufitce gdzie blacha lubi się nagrzewać w pełnym słońcu w dodatku tam kumuluje się najwięcej ciepła jest ryzykowne aczkolwiek jakoś super mocno ta przetwornica się nie nagrzewa.
  Jedyne co warto zrobić to rozkręcić ją i sprawdzić czy oznaczenia przewodów zgadzają się z połączeniami na płycie PCB.


  Link


  Należy pamiętać że kamera w trybie parkingowym pobiera prąd przez co jeśli za często nie jeździmy musimy liczyć się z tym że możemy wyładować akumulator. Ponoć układ zabezpiecza akumulator przed nadmiernym rozładowaniem ale tego nie mogę na 100% potwierdzić.
 • Poziom 3  
  Dziękuję Ci serdecznie za odp. Masz rację, ja już sam do tego wniosku doszedłem i zmieniłem koncepcję. Wyjdę od tablicy z bezpiecznikami i montaż będzie za pomocą tzw bypassów bezpieczników. Nie trzeba nic ciąć, lutować i wszystko jest w pełnie odwracalne. I to urządzenie umieszczę gdzieś właśnie w okolicach bezpieczników, tam jest sporo miejsca. Co do trybu parkingowego. Na razie nie podłączam stałego zasilania. Podłączę tylko masę i + po zapłonie. Nie będę używał trybu parkingowego. Mieszkam w domu, auto stoi w indywidualnym garażu. W pracy też mam swoje miejsce parkingowe zresztą są kamery. Docelowo ewentualnie pójdzie power bank i wtedy zrobię parkingówkę. Na razie tylko chcę nagrywać podczas jazdy bo to co się dzieje na polskich drogach to ludzie pojęcie przechodzi i często człowiek jest bez winy a nie ma jak tego udowodnić. A tak jest nagranie i wszystko staje się oczywiste.
 • Poziom 39  
  dariusz62 napisał:
  Wyjdę od tablicy z bezpiecznikami i montaż będzie za pomocą tzw bypassów bezpieczników

  Słuszna decyzja.
  dariusz62 napisał:
  Nie trzeba nic ciąć, lutować i wszystko jest w pełnie odwracalne
  Tak dokładnie często w listwie z bezpiecznikami jest sporo wolnych miejsc gdzie można się w odpowiednie wolne gniazdo podpiąć.
  dariusz62 napisał:
  Nie będę używał trybu parkingowego.
  To jest przydatne jak na jedziesz pod market i na czas zakupów masz wgląd na to czy ktoś przy parkowaniu cofaniu itp nie uszkodził twojego auta no albo jeśli ktoś parkuje przed blokiem i zdarzają się akty wandalizmu porysowania aut itp.
  dariusz62 napisał:
  Docelowo ewentualnie pójdzie power bank i wtedy zrobię parkingówkę.
  Też nad taką opcją myślałem są nawet specjalne takie banki energii ale taniej jednak wychodzi samemu coś takiego zmontować.
  dariusz62 napisał:
  bo to co się dzieje na polskich drogach to ludzie pojęcie przechodzi
  U nas aż tak źle nie jest aczkolwiek lepiej mieć kamerkę dla własnego spokoju.
  Powodzenia. Dokonałeś dobrego wyboru moim skromnym zdaniem to jedna z najlepszych kamer...wiadomo nie ma wszystkich funkcji jak np zapisywanie zdarzenia na żądanie wywoływane głosem albo systemu monitorującego odległość od pojazdu przed tobą no ale cała reszta jest jak najbardziej OK.