Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook Express - Wysyłanie dużych załączników + pasek stanu

06 Paź 2005 12:09 3883 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam 2 pytania odnośnie outlook express.

1. Mam taki problem, że nie mogę wysłać wiadomości większej jak (około) 5 MB (bez dzielenia na części), ponieważ włącza mi się komunikat, że serwer nie odpowiedział w ciągu 300 sek. (mam ustawiony limit czasu serwera na max, czyli 5 minut) i czy chcesz kontynuować. Jak kliknę na kontynuuj, to po jakimś czasie w końcu się wyśle. Ale czy jest coś takiego żeby się ten komunikat nie pojawiał? Mam konto w interii w której można jednorazowo wysłać załączniki do 20 MB.

2. Chodzi o pasek wysyłania poczty. Czy można tak zrobić żeby pokazywał mi w procentach ile już się wysłało, albo żeby płynnie się przesuwał do końca, bo jak wysyłam pocztę, to przesunie mi się na około 95% i stoi tak, dopóki się nie wyśle do końca.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    co do paska stanu wysyłania to na pewno robi to jakiś program antywirusowy. Wyłącz ten program na chwilę i wyślij wiadomość na pewno będzie dobrze.
    co do pyt. 1 to p-roblem chyba tkwi w szybkości łącza internetowego i jego zajętości, wyjście to kupić szybsze łącze no ale to ciągnbie za sobą koszty
    POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    mam nastepujący kłopot troche podobny:

nie moge wysłać poczty z załącznikiem, nawet ja ma 2 kB!! próbowałem różnych programów, różnych portali, robiłem format, zmieniałem ustawienia wszystkie możliwe OE

nie wiem co się stalo i co zrobic :(:(:(

PROSZE O WASZA POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Poziom 12  
    A no rzeczywiście, wyłączyłem antywirusa i leci ten pasek płynnie :D , szkoda tylko że nie można wysyłać tych dużych plików z outlooka, chociaż wiem, że kolega ma mozille thunderbird i normalnie przesyła duże pliki a ma Neo 128 tak jak ja. Może to zależy od programu pocztowego. - Tylko że ja już się przyzwyczaiłem do OE i szukam jakiegoś rozwiązania do niego.

A co do kolegi Greenu - Sprecyzuj dokładniej swój problem, co ci się pojawia (jaki błąd) że nie możesz wysłać załącznika. Normalny tekst możesz wysyłać? Czy tylko dotyczy to jakiegokolwiek załącznika? Wcześniej było dobrze?
  • Poziom 10  
    tak sam tekst wysyła bez kłopotu tylko nie wyśle nic z załącznikiem nawet 2kB. Obojetnie jakie ma rozszerzenie i gdzie lub z jakiej skrzynki wysyłam oraz bez znaczenia jakim programem czy tez na strone bez pośrednio :(

wcześniej wszystko było ok, nawet już format robiłem i mam taką samą konfigurację jak wcześniej kompa i żadnego firewall-a ani AVG mi tez nie blokuje!! :(

stało się to z dnia na dzień!!

mam albo że upłynął żadany czasy z połączeniem z serwerem i czy ma czekać (a dawałem już różne czasy, nawet dzielenie wiadomości i załączników) albo pokazuję błąd serwer poczty na któą wysyłam (obojętnei jaka to jest poczta) i sam zrywa wysyłanie!!

HELP!!! :)
  • Poziom 12  
    Bardzo dziwny przypadek.
    Może uszkodzony lub brak jakiegoś pliku.
    Myślę że może jedynie pomóc przeinstalowanie outlooka.
    Pozdrawiam