Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HotBird nie działają polskie kanały na 27500

27 Cze 2020 08:21 549 45
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem jak w temacie. Dekoder stary Ferguson 120 combo ale działał do tej pory ok. Aktualnie na transponderach innych niż 27500 mam 80 - 85 % mocy i jakości. Tam są tv arabskie rosyjskie itp. Niestety polskie w większości na 27500 a więc większość kanałów z nk ma moc 40% i nic nie łapie. Co może być powodem.
    Uaktualnienie firmware zrobiłem, ustawienia sprawdziłem. Antena była ustawiona na miernikach.
  • Poziom 36  
    Skoro antena sprawna i dekoder ma aktualną listę transponderów to znaczy, że jest uszkodzony i już. Oddać do naprawy (mało prawdopodobne znalezienie fachowca) albo kupić nowy. Konwerter był podmieniany?
  • Poziom 11  
    Tak konwerter też nowy. Czy to mozliwe że coś zasłania i te akurat nie chodzą a inne tak? Podłączałem jeszcze inny dekoder ale jakiś starszy i też tak samo. Aha. Znalzałem chyba 3 częstotliwości które działają z ustawieniem 27500.
  • Poziom 36  
    Napisałeś, że antena ustawiana miernikiem. Ktoś, kto ustawiał powinien widzieć, jaki jest sygnał. Może zwyczajnie masz nieaktualną listę transponderów. Sprawdzałeś z jakimś wykazem?
  • Poziom 21  
    27500 - to nie transponder, tylko bitrate transpondera. Są jeszcze inne bitrate, np. 22000, 25500, itp.
    Jeśli chodzi o wyszukiwanie kanałów na dekoderze, to robiłbym to ręcznie z pomocą listy transponderów z postu wyżej, przy czym wpisywałbym częstotliwość transpondera, bitrate, polaryzację, a resztę parametrów ustawił na "auto". I tak i tak zapisze znalezione kanały (pod warunkiem, że dany transponder będzie aktywny).
  • Poziom 43  
    clubber84 napisał:
    27500 - to nie transponder, tylko bitrate transpondera. Są jeszcze inne bitrate, np. 22000, 25500, itp.

Komu ty tłumaczysz, mi? Czy ja coś podobnego napisałem?
  • Poziom 21  
    Przecież to nie był post dla ciebie, tylko dla autora... 🙄
    Matko i córko, jacy wszyscy dzisiaj nerwowi...
  • Poziom 11  
    LeDy napisał:
    Trzeba uaktualnić listę transponderów. Tu wykaz.
    https://www.lyngsat.com/Hotbird-13B-13C-13E.html
    Nie tylko liczy się 27500 ale jeszcze V, H, 1/2, 2/3, 3/4 ....

Poziom i pion ustawiam ale te 1/2 2/3 3/4 to u mnie na dekoderze nie wiem jak ustawić.

A poza tym na tej liście transponderów np w przypadku TVP info co oznacza literka F i S oraz cyfry 4409 168
  • Poziom 21  
    mkzibi napisał:

Poziom i pion ustawiam ale te 1/2 2/3 3/4 to u mnie na dekoderze nie wiem jak ustawić.

Ten parametr (korekcja błędów) ustaw na "auto", dekoder sam sobie dobierze jego odczyt.
  • Poziom 11  
    clubber84 napisał:
    mkzibi napisał:

Ten parametr (korekcja błędów) ustaw na "auto", dekoder sam sobie dobierze jego odczyt.

Niestety nie mam takich ustawień. Mogę tylko częstotliwość poziom i 27500 ustawić.
  • Poziom 21  
    Nie masz możliwości ustawienia innego parametru, niż 27500, np. 22000, kiedy ręcznie wprowadzasz częstotliwość i polaryzację?
    Spójrz na listę transponderów z posta #9 i wpisuj te parametry, które możesz.
  • Poziom 43  
    Jak można nie mieć ustawień? Jaki masz konwerter?
    Zdjęcia jak masz ustawione lista transponderów?
  • Poziom 11  
    clubber84 napisał:
    Nie masz możliwości ustawienia innego parametru, niż 27500, np. 22000, kiedy ręcznie wprowadzasz częstotliwość i polaryzację?
    Spójrz na listę transponderów z posta #9 i wpisuj te parametry, które możesz.

Nie zamiast 27500 mogę ustawić np 22000 nie mam ustawień 3/4 itp. Dekoder Ferguson 120 combo. Poniżej fotki. HotBird nie działają polskie kanały na 27500 HotBird nie działają polskie kanały na 27500 HotBird nie działają polskie kanały na 27500
  • Poziom 21  
    Czyli ręcznie nie można wprowadzać parametrów aktualnych transponderów, tylko wprowadzać z zaprogramowanej listy producenta w dekoderze (która pewnie straciła na aktualności dawno temu)?
    Tragedia.
  • Poziom 16  
    Można edytować i dodawać parametry z pilota. Przydałoby sie nauczyć czytać to co pokazuje się na ekranie.
  • Poziom 21  
    A może autor nie wiedział, że cyferkami z pilota można pisać w menu?
    Nie, no żartuję. 😉
  • Poziom 16  
    No po to jest instrukcja obsługi urządzenia i przeczytanie jej powinno być pierwszym krokiem.
  • Poziom 43  
    No przecież można przyciskami góra-dół zjechać na symbol Rate i lewo-prawo lub numeracją wpisać, zmienić.
    Cytat:
    Czyli ręcznie nie można wprowadzać parametrów aktualnych transponderów...
    ???????????
  • Poziom 11  
    Panowie. Czy możecie uważnie przeczytać to co piszę?

Przecież napisałem ze mogę wprowadzać i zmieniać transpordery co niniejszym uczyniłem. Mam wprowadzone transmordery Nki ale na 27500 nic mi nie działa. A piszę że parametrów korekcja błędów 1/2 3/4 itp nie mam gdzie wprowadzić co widać na załączonym obrazku. I nie wiem może to jest powodem.
    Nie piszcie w kółko że można wprowadzić częstotliwości i pion lub poziom bo to wiem.
  • Poziom 21  
    Konkretnie, jakie transpondery nie działają?
  • Poziom 43  
    mkzibi napisał:
    Panowie. Czy możecie uważnie przeczytać to co piszę?

Nie piszcie w kółko że można wprowadzić częstotliwości i pion lub poziom bo to wiem.

To może ty uważnie przeczytaj? Transponder , który miał kiedyś na nim SR 27500 to teraz mu zmieniono na SR 30000. Nie pisz, że to 27500 to transponder.
    Np. transponder 10727H - SR 30000 FEC 3/4. Jak mu napiszesz
    -------------------10727H- SR 27500 FEC 3/4 to nie zadziała.
    Transponder to jest komplet, z tymi danymi.
  • Poziom 11  
    Wiem co to transporter polaryzacja i rate. To wszystko mogę ustawiać i wiem jak to robić. Nie mòwmy już o tym.
    Poniżej lista tego co mam wprowadzone i zaznaczyłem to co działa. Reszta nie działa i ma moc ok 42%. Jak widać to wszystkie transpondery z ratę 27500. Tak jak pisałem poprzednio nie mam możliwości ustawienia FEC. Mam nadzieję że teraz jasno opisałem. HotBird nie działają polskie kanały na 27500
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Poniżej lista tego co mam wprowadzone i zaznaczyłem to co działa

Czyli 27500 ci działa. 10892 -27500
    11411-27500 to o co ci chodzi?
    11727 ma inne parametry i ci działa? 29900-3/4
  • Poziom 11  
    Chodzi mi o te które nie działają. Z tych które działają jestem zadowolony. Pytanie jest takie czy ktoś wie czemu nie działa reszta transporterów z listy. Lista zła czy inny problem.
  • Poziom 43  
    To podaj nie co działa a co nie działa. Temat wprowadza w błąd!
  • Poziom 11  
    No przecież piszę " Poniżej lista tego co mam wprowadzone i zaznaczyłem to co działa. Reszta nie działa i ma moc ok 42%".

Przecież temat jest po to aby mówić o tym co nie działa a nie co działa. Na prawdę podałem już wszystko co wyjaśnia temat.

Co jest jeszcze nie jasne bo już nie wiem.

Wszystko to co na liście mam wprowadzone do dekodera. To co zaznaczyłem długopisem na niebiesko działa mi i mam odbiór programów to co nie zaznaczone nie działa i mam niski sygnał 42 %.

Co jest nie jasne ?

Ponawiam -pytanie czy ktoś zna temat i może podpowiedzieć co jest powodem że mam wprowadzone transpondery z listy Nki i działa mi kilka transponderów i większość nie.

Prosze nie pytać już co działa a co nie bo wszystko już jest opisane...
  • Poziom 16  
    Pomijając to że nie działa, to co tam chcesz oglądać na tym dekoderze, tam jest wszystko kodowane.
  • Poziom 11  
    Od zakodowania jest przecież karta która dekoduje.
  • Poziom 43  
    mkzibi napisał:

Ponawiam -pytanie czy ktoś zna temat i może podpowiedzieć co jest powodem że mam wprowadzone transpondery z listy Nki i działa mi kilka transponderów i większość nie.

To temat HotBird nie działają polskie kanały na 27500
    To jakie nie działają. Lista Nki to większość kodowane więc na co liczysz?