Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master II - Płyn chłodzący w oleju 2,5 DCI

beny74 27 Jun 2020 11:02 1131 5
 • #1
  beny74
  Level 10  
  Witam wszystkich!
  Więc tak, zaczęło się około miesiąca temu, brakło mi płynu, zapaliła się kontrolka stop i skoczyła temp. na wskaźniku, stanąłem na poboczu i zobaczyłem że zero płynu w pojemniczku wyrównawczym, odczekałem około 30 min i dolałem zwykłej wody bo nie miałem na podorędziu płynu. Po przyjechaniu do domu zrobiłem ok 10 km, zakupiłem płyn by wymienić, a w zbiorniczku znowu ubyło około 1 Litr wody. Wyciągnąłem bagnet od oleju a tam co? Mleko. Zadzwoniłem do kolegi powiedział że głowica do sprawdzenia na szczelność i uszczelka. Tak też zrobiłem, wytargałem głowice, zrobiłem cały remont głowicy, planowanie, docieranie zaworów, komplet nowych oringów na wałkach, nowa uszczelka. Wszystko poskładałem, nowe płyny i odpalam, pali ładnie, nie kopci, itd. Po około 30 min, może godzinie znowu ubyło około 1 lir płynu. Wyciągam bagnet, a tam znowu mleko, :( sprawdziłem wymiennik ciepła (to taka puszka z filtrem oleju), jest dobry nie przepuszcza. Mam pytanie do kolegów nim całkiem się załamie. Czy jak by była uszkodzona pompa wody to będzie płyn wydostawał się do silnika? Wolę się spytać nim zacznę haratać pompę bo tam dojście jest słabe...
  Z góry bardzo dzięki za info...
  Pozdrawiam życzę zdrowych wakacji.
 • #2
  78db78
  Level 39  
  A tam nie ma chłodnicy oleju?
  Może tam źle.
  A głowica szczelność sprawdzana czy tylko planowana?
 • #4
  DjMapet
  Level 43  
  Mikropęknięcie w głowicy, może się ujawnić dopiero po jej zagrzaniu.
  Walczyłem tak kiedyś z głowicą w MB-100D. Niby próby nic nie wykazywały a po jej założeniu i zagrzaniu silnika, płynu chłodniczego ubywało. Wymiana głowicy rozwiązała problem.

  Pozdrawiam.
 • #6
  beny74
  Level 10  
  Witam
  po oględzinach pompy wody stwierdziłem że to szrot takie miała luzy że masakra, nie potrzebnie szarpałem głowice ale cóż przynajmniej mam wymienione uszczelniacze i sprawdzoną. jak narazie wszystko gra . temat uważam za zamknięty.
  pozdr.