Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Android 10 - SamsunGalaxyM21] Mikrofon nie działa przy podłączonym AUX do 3,5mm

27 Cze 2020 15:24 261 7
  • Poziom 12  
    Witam,

mam taki dziwny problem. W skrócie - nie działa mikrofon gdy do telefonu podłączony jest kabel AUX.

Chodzi o to że w samochodzie nie mam Bluetooth ani nawet gniazda aux, wiec kupilem sobie transmitter FM z którego korzystam juz dość sporo czasu. Działa on na zasadzie że nadaje na określonej fali FM to co jest do niego podawane przez kabel AUX. Niedawno zmieniłem telefon gdyż stary miał jużbardzo kiepską baterię no i jest taki oto fajny telefon Samsung Galaxy M21. Zauważyłem jednak że gdy podłącze go kablem do tego transmittera nie reaguje na komendę 'Ok Google'. Co wiecej w momencie gdy wcisne mikrofon (np do wyszukiwania glosowego) czy wywołam asystenta przytrzymaniem przycisku home - mikrofon nadal nie dziala (wiem to po tym, że te 4 kolorowe kropki ktore normalnie ruszają się w miare mówienia - stoją nieruchomo). Jak tylko wyciagne kabel AUX to wszystko działa normalnie.

Szukałem jakiejś opcji dotyczacej zmiany tego w androidzie ale jakos nie moge nic znaleźć. Ktoś miał taki problem? Jakieś sugestie?

EDIT
    @Jever 23 ten dopisek modelu w temacie raczej mało istotny zaznaczyłem że chodzi o Androida10 bo to tu może przypadkiem leżeć problem - ale ok - dopisany model telefonu :]
  • Admin grupy GSM
    W momencie gdy wpinasz jack do telefonu to nie pojawia się pytanie czy używać mikrofonu wbudowanego?
  • Poziom 12  
    No właśnie nie. Nic po prostu. Tez spodziewałem się gdzieś takiej opcji tudzież zapytania. Znajomy mi podpowiedział że może mam wtyczkę AUX z złączem do mikrofonu i dzieki temu się kopie. Nie umiem tych pierscieni rozszyfrować - nie zmienia to faktu ze w calym tym zestawie zmienil sie tylko telefon z Galaxy S7 Edge na Galaxy M21. No i w sumie android z 9 na 10.

Znalazłem informację że polecana do tego jest aplikacja SoundAbout. Nawet jeśli pomaga - zastanawia mnie skad ten brak działajacego mikrofonu?
  • Poziom 26  
    tino2003 napisał:
    W momencie gdy wpinasz jack do telefonu to nie pojawia się pytanie czy używać mikrofonu wbudowanego?

Samsungi o to nie pytają... Po wpięciu wtyczki jack, telefon z automatu myśli, że są to słuchawki z wbudowanym mikrofonem i wyłączają wewnętrzne urządzenia audio.
  • Poziom 12  
    Musieli dodac to stosunkowo niedawno skoro w S7 nie było takiej sytuacji a aktualizacje (te wieksze) dostawał do ubiegłego roku a ostatnio nawet poprawki bezpieczenstwa instalowal.
  • Admin grupy GSM
    gathor10 napisał:
    Samsungi o to nie pytają... Po wpięciu wtyczki jack, telefon z automatu myśli, że są to słuchawki z wbudowanym mikrofonem i wyłączają wewnętrzne urządzenia audio.

Wcześniejsze modele też nie pytały? Używam samsungów od dawna i któryś model pytał mnie po podłączeniu czy używać mikrofonu wbudowanego.
  • Poziom 26  
    tino2003 napisał:
    Wcześniejsze modele też nie pytały?
    Żadne nie pytały... Od S2 używam Samsungi, i w żadnym takiego pytania nie było.
  • Poziom 12  
    Ale przynajmniej to działało tak jak miało działać ;]