Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa pakietu z A123 AMP26

27 Jun 2020 22:51 447 3
  • Level 10  
    Witam:
    Chciałbym zbudować pakiet z ogniw 3P1S z ogniw tego typu A123 AMP26.
    Model będzie pobierał ok 15A prądu przy maksymalnym obciążeniu (sporadycznie).
    Co sądzicie o tego typu ogniwie i czy są warte uwagi? Jakim prądem powinny być ładowane jako 3P1S.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • moderator of Robotics
    Generalnie - przerost formy nad treścią. Ogniwa drogie, przeznaczone raczej do budowy dużych, bardzo pojemnych pakietów do pojazdów elektrycznych.
    Robienie z nich pakietu 3S, dla prądu pracy ok 15 A jest lekkim zboczeniem.

Nic niestety nie wspomniałeś o parametrach pracy i zastosowaniu pakietu ani nic o samym modelu. Same ogniwa są dość ciężkie i nie do każdego zastosowania się nadają. Np. w modelu latającym, jest to zdecydowanie zbyt ciężki typ ogniw.

Prąd ładowania zdrowy, to ok. 2C maksymalnie.

Pytanie jest, co twoim zdaniem uzasadnia potrzebę zastosowania ogniw pryzmatycznych w modelu. przy tak niskich wymaganiach?
  • Level 10  
    Taką baterię chciałbym zastosować do zasilania sporej łódki zanętowej.
    Myślałem o niej z kilku powodów:
    - odpowiadający mi kształt
    - duży zapas prądu do rozbudowy łodzi
    - spora pojemność co daje mi możliwość rzadkiego ładownia
    - cena chyba lepsza niż dla 18650 o dużym prądzie
    - masa podobna jak 18650 dla podobnych parametrów
    - mniej połączeń (tylko 3 pakiety a nie 30 czy 40 18650)
    Chyba podałeś mi pierwszy minus :(
    - prąd ładowania chyba będzie dość duży - zgadza się ?
    Czy pakiet może być ładowany zbyt małym prądem?
    Co spowoduje takie ładowanie? Czy tylko wydłuży się czas ładowania?
    Ile może trwać ładowanie takiego pakietu prądem 2A lub 5A?
  • Level 10  
    Mam takie pytanko. Czy wykonując układ jak na schemacie poniżej mogę obejść BMS zamontowany na stałe i wyprowadzić przewody do balansera w ładowarce. Ogólnie czy takie podłączenie będzie poprawne.

Czy ładowarką SkyRC iMax B6AC V2 Charger lub SkyRC B6 Lite 13A / 220W uda mi się naładować bezpiecznie i zdrowo pakiet li-ion 18650 3S10P 20000mAh

Czy ładowarka SkyRC B6 Lite 13A / 220W da rade naładować bezpiecznie i zdrowo pakiet 3P1S z ogniw typu A123 AMP26