Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Huawei P20 Pro - Blokada Google

DJF1 28 Jun 2020 11:10 2754 5
    DJF1
    Level 22  
    Jak w temacie, córka wprowadziła konto al musiałem zrobić hardreset bo telefon już tak się mulił że nie dało się normalnie go użytkować.Po resecie oczywiście problem, hasła nie pamięta i nic nie da się zrobić. Solucje z youtube nie działają, soft chyba android 10 ale pewności nie mam.Muszę wgrać soft ale nie wiem czy w tym modelu zrobię to zwykłym kablem, i jakim programem to zrobić oraz skąd soft pobrać
    blahfff
    Level 39  
    nomudrek wrote:
    Firmware można pobrać z oficjalnej strony Huawei.
    http://huawei-firmware.com/rom/huawei-p20-pro-dual-sim/clt-l29/16452

To nie jest oficjalna strona Huawei i producent juz dawno nie udopstepnia oprogramowania na wlasnej stronie (choc samo oprogramowanie jest pobierane z serwerow Huawei). Metody z youtube'a dzialaja, ale wpierw trzeba wgrac starsza wersje oprogramowania. Sa na youtube'ie filmiku z tego typu operacji z uzyciem karty pamieci czy pendrive'a podpinanego po OTG i ta opcja dziala pod warunkiem dobrania odpowiedniego oprogramowania. Za pomoca kabla bez odpowiedniego programu/boxa tego nie zrobisz. Prosciej jest zlecic to w serwisie ktory ma do tego jakis sprzet, ale zasadniczo sprowadzi sie to do tego samego - wgrania starszej wersji softu i skorzytanie z jednej ze starych opcji na odpiecie konta od telefonu.

Alternatywnie, mozna kupic kod do odblokowania FRP w trybie fastboot, ale to koszty ~100zl czy troche ponad to.
    DJF1
    Level 22  
    Jak bym chciał oddać do serwisu to bym pytania na elektrodzie nie zadawał, czy wgram starszy soft przez kabel usb ? W wielu modelach jest to możliwe w tym telefonie nie wiem bo nie miałem z nim styczności jeszcze

Dodano po 3 [godziny] 43 [minuty]:

Może wiecie jak sprawdzić jaka jest wersja softu bo nie mam pojęcia czy była robiona jakaś aktualizacja . W chwili obecnej nie można wejść do menu więc nie mam jak sprawdzić
    blahfff
    Level 39  
    DJF1 wrote:
    Może wiecie jak sprawdzić jaka jest wersja softu bo nie mam pojęcia czy była robiona jakaś aktualizacja

fastboot oem get-build-number
    fastboot oem oeminforead-SYSTEM_VERSION

W trybie fastboot oczywiscie