Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor minimum 65 cali LED/OLED

28 Jun 2020 15:37 417 3
  • Level 2  
    Czesc,

szukam telewizor do salonu w domu :).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ponad 100m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 90% na wprost ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od lewej i prawej (telewizor będzie stał na szafce w rogu salonu gdzie po obu stronach sa okna w odleglosci 1,5m)
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stara plazma 50 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android , Smart TV , internet, aplikacje Netflix/Youtube
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? antena DVBT , HD lub 4K, NC+
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop, zestaw kina domowego
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? minimum 8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / Nie
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Roznie, kilka godzin dzien, kilka w nocy
    17. Preferencje co do wielkości? Minimum 65 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakosc obrazu, janosci i odwzorowania kolorow
    19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Philips
    20. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? do 10000zł
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Może Philips 65OLED834?

Myślę, że w tym budżecie nie ma co patrzeć na LEDy, tylko warto już jednak sięgnąć po nowszą technologię.
  • Level 18  
    Jako, ze masz plazme tak jak kiedys ja, to przesiadka na LCD bedzie krokiem wstecz, mimo, ze lcd zrobily ogromne postepy to jednak przesiadka z plazmy tylko na oled.Sam mam plazme Panasonic 65 w sypialni, a w salonie oled Sony tez 65.Lcd jest jedynie lepszym wyborem w przeswietlonych pomieszczeniach, albo jak ktos duzo gra.Ja osobiscie szukajac tv ponad rok temu po obejrzeniu szarosci, przepraszam czerni w lcd odrazu wiedzialem, ze po latach z plazmami Pioneer i Panasonic jedyna droga jest oled.Nie mialem preferencji co do firmy, ostatecznie wygral Sony AF9-teraz juz w pl nie dostepny, choc w UK dalej jest i to mocno przeceniony.Dorzuc troche jesli mozesz i kup Sony, moim zdaniem obraz maja najlepszy, ale to tez kwestja preferencji jak ze wszystkim.

Swoja droga...mozesz wrzucic fotke salonu ponad 100 metrow kwadratowych, gdzie siedzisz zaledwie 3 metry od tv?Bardzo jestem ciekaw aranzacji calego pomieszczenia.Dzieki.