Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda superb - Po kilku minutach gaśnie .

28 Cze 2020 22:25 285 7
  • Spec od samochodów
    Koledzy jak w temacie. superb rok 2010 silnik 1.9 tdi odpala od strzała i po kilku minutach gaśnie . Jak już autko zgaśnie to czasem po ponownym cofnięciu kluczyka odpala . Czasem jest tak ,że ponowne włączenie zapłonu i brak kontrolek na liczniku , brak reakcji na rozrusznik . Zostawiam je na jakiś czas ( od pół godz do 2 godz ) i odpala pięknie . Do tej pory co sprawdzałem że ginie zasilanie na bezpiecznikach od 1 do 7 - z boku konsoli , brak sterowania przekaźnika od zapłonu i pompy paliwa . To wszystko znika jak autko zgaśnie . Dodatkowo jest objaw że zanim zgaśnie to najpierw wyłącza światła , licznik zaczyna mrugać i słychać jak przekażniki rozłączają . Przekaźniki podmienione na nowe , bezpieczniki sprawne . Może ktoś posiada schemat do w/w auta lub mieliście podobny przypadek .
  • Poziom 12  
    Klemy na akumulatorze sa ok?
  • Spec od samochodów
    Tak klemy czyściutkie i dokręcone .
    dodam że na próbę odłączyłem radio i zmostkowałem blokadę alarmu
  • Poziom 41  
    Ja bym szukał w komorze silnika, chodzi o bezpieczniki obok akumulatora, Nie raz są pęknięte. Jak jest źle sprawdź je żarówką H4 zrównolegloną (115 W).
  • Poziom 12  
    Jaki kod silnika tej skody?
  • Spec od samochodów
    Kod silnika BXE 77kW 3T124 .
  • Spec od samochodów
    powodem był uszkodzony przewód w wiązce idącej do wewnątrz auta .dziękuję za pomoc .