Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over there_lazor_ wrote:ogólnie wsparcia dla testów regresyjnych
_lazor_ wrote:Ciekawe czy rozumiemy tak samo testy regresyjne... Arduino udostępnia jakieś środowisko testowe, które pozwala na izolowanie poszczególnych funkcjonalności i napisanie dla nich testów i automatyczne zapuszczenie ich w celu weryfikacji czy w procesie iterowania oprogramowania nic nie zostało uszkodzone?
dasej wrote:Profesjonalista zrobiłby by porządnie, amator zrobi to na Arduino weźmie dużo niższą kasę i gościu który za to zapłacił będzie się z tym męczył nie wiedząc jak by to wyglądało gdyby to było zrobione porządnie przez fachowca.
dondu wrote:... przemysł to nie tylko wielkie fabryki samochodów, ale także małe firmy, gdzie w szczególności liczą się niskie koszty implementacji i tani serwis za 3000zł, a nie za 13000zł miesięcznie. Mikro (96,2%), małe (2,8%) i średnie firmy (0,8%), to 99,8% wszystkich podmiotów prowadzących działalność w Polsce. Wytwarzają odpowiednio 31%, 8% i 11%, razem dokładnie 50% PKB.
Chris_W wrote:... za kilka lat będą przemysłowe klony amatorskich modułów - nie dlatego że one są dobre, ale z powodu wykorzystania zasobów ludzkich - całego pokolenia które się na tym uczy.
dondu wrote:- ... naturalnym więc krokiem jest, że "pokolenie Arduino" zabierze część rynku.
_lazor_ wrote:Zapominasz jeszcze o bardzo ważnym ruchu vendorów - układy pokroju stm32MP1 gdzie masz duży rdzeń cortex-a z linuksem i malutkie dodatkowe rdzenie do real time.
tzok wrote:Programuje się prawie jak za starych dobrych czasów w BASICu.
tzok wrote:Można się skupić na problemie jaki oprogramowanie ma rozwiązać, a nie na walce z konfiguracją środowiska deweloperskiego. Owszem otwiera to drzwi do tworzenia oprogramowania wielu bardzo słabym programistom, może dlatego ogólny odbiór jest taki zły.
tzok wrote:Tendencja do używania języków wysokiego poziomu w zastosowaniach embedded jest obecna od dawna. Mimo ewidentnych braków mocy obliczeniowej NASA nie pisała oprogramowania pojazdów i sond kosmicznych w języku maszynowym tylko w Fortranie, później w C.
atom1477 wrote:Np. ponad 100 lat temu nie używało się śrub i nakrętek. Bo ich wykonanie było bardzo trudne. Czasami nawet pilnikiem się wypiłowywało gwint.
atom1477 wrote:Albo koła. Robiło się praktycznie tylko drewniane, i robieniem zajmowali się ludzie którzy się na tym znali. Pewnie było wiele sposobów robienia, i każdy mógł coś wymyśleć nowego. Nikt raczej nie przypuszczał że kiedyś koła się będzie robiło na tokarce, albo po prostu kupowało w sklepie (czyli że ktoś będzie produkował masowo bardzo zaawansowane koła).
atom1477 wrote:A śruby przecież są produkowane w dość skomplikowanym procesie, i np. dodatkowo cynkowane czy jakoś tam obrabiane chemicznie.
_lazor_ wrote:Też uważam że odleciałeś i co gorsze nie doceniasz umiejętność dawnych rzemieślników.
_lazor_ wrote:Jeszcze raz powiem, płytko z arduino nie przejdą testów EMC, a jak ktoś uważa że testy EMC są tylko zbędnym wymysłem to znaczy że należy do grupy amatorskiej elektroniki.
atom1477 wrote:Jest taka różnica że BASIC nie miał za wiele skomplikowanych procedur. A w Arduino one są. Ich wywołanie zajmuje sporo zasobów procesora.
atom1477 wrote:Równie dobrze można napisać że Arduino nie pozwala zająć się na problemami, bo ma własne rozwiązania na problemy, a jednocześnie utrudnia samodzielne budowanie rozwiązywań.
atom1477 wrote:Mam na myśli to że ma wiele własnych bibliotek, ale jednocześnie ma mocno utrudniony dostęp do zasobów sprzętowych.
atom1477 wrote:Użycie Arduino w takim wypadku ogranicza się tylko do użycia środowiska oraz szablonu projektu (czy jak to tam zwał).
_lazor_ wrote:Kurcze, STM32 ma dość rozbudowane możliwości ustawienia pinu, niż tylko output.
tzok wrote:Arduino jako "język" jest bez porównania bardziej elastyczne, niż język "drabinkowy" sterowników PLC, a popularność i wszechobecność Arduino daje pewność, że nie zniknie ono z dnia na dzień i nie braknie dla niego wsparcia.
khoam wrote:atom1477 wrote:Użycie Arduino w takim wypadku ogranicza się tylko do użycia środowiska oraz szablonu projektu (czy jak to tam zwał).
Nic podobnego. Kolejny mit.
atom1477 wrote:Chyba nie muszę odpowiadać na pozostałe pytania jakie mi zadałeś. Bo ta odpowiedz odpowiada w sumie na wszystkie z nich.
atom1477 wrote:lecz o "aurze" jakie ono nad sobą roztacza.