Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Mruganie DRL podczas rozruchu silnika.

29 Cze 2020 15:16 117 6
 • Poziom 2  
  Mam samochód s systemem start/stop i dołożyłem do niego światła dzienne. Gdy na skrzyżowaniu silnik się z powrotem włącza (rozrusznik zadziała) światła mrugają. Nie przeszkadza to w przypadku normalnych żarówek, bo one tylko przygasają ale w przypadku ledów denerwująco mrugają. Pytanie jest takie - czy można zastosować kondensator + dioda no i jakiej pojemności. Czy spadek napięcia nie jest za duży żeby go skompensować.
 • Poziom 32  
  Lepszym rozwiązaniem będzie użycie świateł dziennych, które świecą przy obniżonym napięciu, nawet 8V. Ja mam identyczny efekt przy oświetleniu wnętrza samochodu, ale jestem sam sobie winien, bo lampę budowałem z łańcuchami 3 diod w szeregu. Siłą rzeczy przy napięciu poniżej 9V przestają świecić.

  Co do Twojego pytania - możesz wstawić w szereg diodę Shottky'ego 3A (będzie bardziej odporna na przepięcia) oraz kondensator, jednak jego pojemność dobierz eksperymentalnie. My nie wiemy jakie masz diody w oświetleniu dziennym, jaki jest pobór prądu. Jednak zastosowanie kondensatora nie wyeliminuje problemu, tylko go załagodzi. Światła nadal będą przygasać jednak nie do zera do pewnego stopnia.
 • Poziom 2  
  Spróbuje tak zrobić jak mówisz i napiszę jaki jest efekt, jednak dopiero za kilka dni. Dziękuję za odpowiedź.
 • Poziom 15  
  Nie kombinuj. Załóż przekaźnik i po sprawie.
 • Poziom 2  
  Mam w tym układzie przekaźnik oczywiście, jednak tu nie chodzi o przełączanie tylko o spadek napięcia. Są dostępne moduły dziennych świateł, które można zainstalować i po krzyku, jednak to jest elektroda dla dłubków, którzy sami chcą jak najprościej rozwiązać problem i poczuć moc :). Jednak mnie natchnąłeś - muszę sprawdzić najpierw czy to nie wina właśnie tego przekaźnika. Może to on się przełącza podczas spadku napięcia.
 • Poziom 15  
  Tak przekaźnik, o ile wpięty zgodnie ze sztuką.