Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] peugeot Boxer 2007 2.2 Hdi - prośba o schemat i interpretacje kodów usterek.

29 Cze 2020 18:06 285 3
  • Poziom 27  
    WItam. Auto jak w temacie. Wyskakują błędy: P0683, P0401, P0603, C426, U1601, P0500, D706, P0685. Sterownik silnika Visteon. skasuje błędy, odpale samochód kontrolka silnika gaśnie i błędy nie wracają. Zgaszę zostawię na 5 minut, ponowny rozruch i check zostaje i cała litania błędów. Kable masowe wyczyszczone bo były przyśniedziałe, wiązka silnika cała nie uszkodzona. Auto miało kiedyś strzała w lewą stronę i skrzynka bezpieczników była wymieniona. Kable cięte i lutowane. Kolory tych kabli na połączeniach nie pokrywają sie. Prosiłbym o schemat i sugestie co jeszcze można sprawdzić

Takie mam opisy kodów błędów:
    P0683 - Przekaźnik, regulacja układu podgrzewania/dogrzewania, nieciągły
    P0401 - Zawór EGR, błędne sygnały pozycjonera, Elektrozawór zamknięty, nieciągły
    P0603 - STerownik, usterka układu elektrycznego, stały
    C426 - nieznany kod usterki
    U1601 - Komunikacja CAN Moduł Ecu nie odbiera już komunikatów, stały
    P0500 - Informacja o prędkości pojazdu, nieprawidłowy sygnał , stały
    D700 - Nieznany kod usterki
    D706 - Nieznany kod usterki
    P0685 - Napięcie zasilania, zapłon, zwarcie obwodu do plusa, stały
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Zobacz na przewody co idą do kompa i skrzynkę z bezpiecznikami bo w tych modelach woda z podszybia zalewa wszystko pod maską egr siada w pierwszej kolejności odłączyć tak z ciekawości
    Raz tak mi zalało skrzynkę że auto wyłanczałem biegami
  • Poziom 27  
    Sprawdzone. Wszystko dobrze. Komputer jest najprawdopodobniej ubity bo właściciel pochwalił się że odpalali auto z odpietymi przewodami masowymi sterownika. Sterownik pojechał do sprawdzenia i naprawy.
  • Poziom 27  
    Sterownik został naprawiony przez wgranie nowego oprogramowania. Wszystko już działa jak powinno.