Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie mogę otworzyć okna drutex na balkon

29 Cze 2020 19:54 417 13
  • Poziom 3  
    Nie wiem jaka jest przyczyna, nagle nie mogę zamknąć okna na balkon, czy potrzebny serwis czy jakiś prosty sposób? okna drutex

przesyłam zdj , jeśli potrzeba więcej - dajcie znać.

pierwsze zdj to po prostu widok zablokowanej klamki/tego kluczyka do otwierania, pcham ją ale nie da się jej ruszyc
    drugi zdj: podczas ruchu tą klamkiem/kluczykiem to "coś" na górze skrzydła okiennego przesuwa się ale tylko do połowy, przez co ten kluczyk/klamka sie nie "chowa" do pionu i nie mogę domknąć drugiego skrzydła.

z góry dzięki za pomoc, bo kiepska sprawa dla mnie :/
  • Poziom 17  
    Okucia jakiej firmy? Może być wypracowana listwa zębata w narożniku, górnym lub dolnym. Blokada klamki raczej na to wskazuje, wyrobione ząbki i przeskoczyło o kilkanaście milimetrów. Gdyby się kręciła klamka bez efektu to raczej wyrobiona drabinka na zasuwnicy. Da się to samodzielnie rozebrac, zdiagnozować i zamówić zestawy naprawcze.
  • Poziom 3  
    raczej nie możliwe, żeby coś się wyrobiło te drzwi są nowe ledwo miesiąc używane
  • Poziom 36  
    Da się zamknąć dźwignię "na sucho", tzn. gdy skrzydło nie jest w ościeżnicy?
  • Poziom 3  
    tak da się na sucho, swobodnie chodzi tam i spowrotem, tylko jak drzwi dojdą do ościeznicy to coś blokuje / da się tylko tak jakby do połowy i reszta dzwigni się nie chowie przez co nie moge domknąć skrzydła prawego
  • Poziom 36  
    To pewnie skrzydło opadło i dolna rolka nie wchodzi prawidłowo w zaczep. Spróbuj jedną ręką unieść skrzydło (w ościeżnicy), a drugą zamknąć dźwignię. Jeśli się uda, to trzeba podnieść skrzydło na dolnym zawiasie.
  • Poziom 3  
    częsciowo się udało, ale efekt jest taki, że jest szczelina u góry

na dole skrzydlo dochodzi całe a na górze efekt jak widać co tutaj poradzić?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jest szczelina, bo nie dopchnąłeś skrzydła do ościeżnicy przy zamykaniu.
  • Poziom 3  
    dzięki udało się, nie ma szczeliny, ale co mam zrobić, żeby uzyskać taki efekt bez takich zabiegów (podnoszenie ręczne i dociskanie)? wspominałeś coś o regulacji zawiasu dolnego, tam jest taka śrubka na gwiazdkę rozumiem, że tym regulować? a kwestia ogólnie tego, że one opadły a są nowe, takie dziadostwo robią czyli mam ich nie używać bo to tylko będzie się pogłębiać czy o co kaman?

wielkie dzięki za pomoc, udało się je wkońcu zamknąć, na dzisiaj odpuszczam już przy nim manewry
  • Poziom 36  
    Wkręć tą śrubę w zawiasie tyle, aż skrzydło zacznie się normalnie zamykać. A to, że opadło, to nic nadzwyczajnego. Po prostu się ułożyło i możesz je normalnie używać.
  • Poziom 9  
    Podepnę się pod wątek. Mam starego rodzaju drzwi balkonowe, trochę mi opadły i przy zamykaniu ocierają o ramę. Nie mogę znaleźć regulacji w zawiasach. Czy ktoś mi powie, gdzie mam znaleźć regulację jeśli nie mam jej w poniższym zawiasie?
  • Poziom 36  
    Zdejmujesz drzwi, dajesz podkładki 1-2mm na zawiasy (ja dorabiam sam, chyba w handlu nie ma), zakładasz drzwi.
  • Poziom 9  
    Ale raczej obciera mi w pionie a nie poziomie. Ale jeśli nie są regulowane to innego wyjścia raczej nie ma.