Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do pomieszczenia z aneksem kuchennym - 50 cali do ok 4 tys.

29 Cze 2020 21:59 180 10
  • Poziom 6  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? Dopiero w fazie planowania wszystkiego, ale jest aneks kuchenny, więc myślę, że jakoś 1.5-2m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost będzie kanapa, ale z boku od strony okna będzie jadalnia, więc dobrze jakby były dobre kąty widzenia
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Obecnie brak, ale często oglądałem na Sony KDL-55W829B - na starcie strasznie mulil i irytowalo mnie dlugie wlaczanie np. netflixa. Dopiero po paru minutach zaczal plynnie dzialac. Z obrazu takto bylem zadowolony.
    4. Jaką markę preferujesz? Brak preferencji
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? Chyba 50, 55 prawdopodobnie będzie zbyt dużo na zbyt małą odleglość od TV
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Prawdopodobnie cos z UPS/Orange.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej to będzie pewnie Netflix lub filmy odpalane np z Pendrive itp.
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Konsola na pewno będzie w niedalekiej przyszłości
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Zdecydowanie tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami, ale w dzien tez.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Do 4 tys mysle, z tymze jak 50 cali to moze z jakims kinem domowym? Wszystko w zaleznosci co bedzie godnego :)

Heja,

Tak jak wyzej napisane glownie bedzie eksploatowany netflix, filmy z pendrive, ewentualnie jakies programy typu HBO. Na pewno wazna jest plynnosc i szybkosc dzialania systemu, by np szybko na netflix sie dostac. Podoba mi sie cos takiego jak ma Philips - Ambilight.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc :)
  • Moderator RTV Co kupić
    Nie ma sensu wydawać dużo forsy na ok 50 cali - tak czy tak będzie to 60Hz
    Zobacz Samsunga 49Q60.
    To VA więc sprawdz czy kąty widzenia są wystarczające.
  • Poziom 6  
    Ludwik XVI napisał:
    Nie ma sensu wydawać dużo forsy na ok 50 cali - tak czy tak będzie to 60Hz
    Zobacz Samsunga 49Q60.
    To VA więc sprawdz czy kąty widzenia są wystarczające.

Nie ma nic z 120 Hz ?
  • Poziom 12  
    Teraz jest promo na Sony KD-55XF9005 za 3.5k w pewnym elektromarkecie na e 😁. Nie wiem czy można podawać nazwy 🤔
  • Poziom 6  
    Dzis bylem popatrzec tv w marketach, OLEDy maja fajne katy widzenia i tak sie zastanawiam czy moze jednak nie jakis OLED 55 cali ?
  • Poziom 6  
    A z Philipsa OLEDy z AndroidTV od jakich kwot cos juz fajnego jest ? 5tys?
  • Moderator RTV Co kupić
    Tanie OLEDy Philipsa to tylko system Saphi.
    Modele na Android są droższe niż LG. Trochę to nieopłacalne...
  • Poziom 6  
    Ludwik XVI napisał:
    Tanie OLEDy Philipsa to tylko system Saphi.
    Modele na Android są droższe niż LG. Trochę to nieopłacalne...

Pytanie tak na szybko jak się ma Saphi do Androida ?