Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkościomierz motoroweru Peugeot XR7

majeranos 29 Cze 2020 22:10 45 0
    majeranos
    Poziom 1  
    Witam.
    Próbowałem znaleźć rozwiązanie mojego problemu w innych postach ale niestety bez skutku. Trafił do mnie uszkodzony prędkościomierz jak w temacie. Był już rozebrany, więc nie do końca jest dla mnie jasne jak miał działać - na płytce po Hallu zostały tylko resztki nóżek i w środku był okrągły magnes (8mm średnicy, 4mm grubości). Schemat połączeń wygląda jak poniżej, tylko nie bardzo rozumiem co robił ten magnes w środku czujnika?
    Dołączam jeszcze zdjęcia samej płytki (wlutowałem do niej na próbę TLE4945L żeby sprawdzić co pojawia się na wyjściu czujnika):
    Prędkościomierz motoroweru Peugeot XR7 Prędkościomierz motoroweru Peugeot XR7
    Jaka jest zasada działania czujnika w takim przypadku (magnes w środku) i jaki dobrać rodzaj Halla żeby prędkościomierz dobrze działał? Znalazłem taki rysunek poglądowy na Wikipedii, ale nie mogę doszukać się informacji jak zmienia się pole elektromagnetyczne, jeżeli na kole nie ma magnesu (oddziaływanie samego metalu na magnes w środku czujnika)?