Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BlueScreen ntoskrnl.exe - BlueScreen ntoskrnl.exe

29 Cze 2020 22:39 189 5
  • Poziom 9  
    Cześć Wszystkim!

Od pewnego czasu męczy mnie Blue Screen, gdzie główną przyczyną wg. Minidump'a jest ntoskrnl.exe (przykładowy screen poniżej).
    Format robiłem juz 4 razy, za każdym razem w inny sposób instalowałem sterowniki (windows, programy, bezpośrednio od producenta itd.). Sprawdziłem pamięć RAM testem windows'owym - bez błędów. Robiłem wszystkie znane mi skany zarówno programami jak i tymi w rejestrze. Niestety, nic to nie dawało. Nadmienię, że aktualnie gram w Wiedzmina 3 na uber. Karta graficzna pracuje na 100% i dochodzi do 70°C. Jednakże, na wcześniejszym setup'ie też na takim obciążeniu chodziła i nie było problemu.

BS potrafi wywalić zarówno podczas gry w W3 (w różnych odstępach czasowych, niezależnie od akcji. W3 też wywala do pulpitu) jak i podczas zwykłego korzystania (zdecydowanie rzadziej).

Specyfikacja jest podana niżej, odrazu zaznaczam, że jestem po świeżej wymianie podzespołów (za wyjątkiem karty graficznej, celuje w coś
    dużo lepszego, conajmniej RTX 20.. dlatego zwklekam z zakupem).

Pamięc: GOODRAM SSD 120gb, TOSHIBA DT01ACA100 1TB
    NVIDIA GeForce GTX 950
    Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4 4DDR4 DVI/HDMI/M.2 ATX
    Procesor: AMD Ryzen 7 3700x 3.6GHz BOX
    Zasilacz: SILENTIUMPC Vero L3 Bronze 600W
    RAM: Corsair DDR4 Vengeance LPX16GB/3000(2*8GB) XMP 2.0

BlueScreen ntoskrnl.exe - BlueScreen ntoskrnl.exe

Bardzo proszę o pomoc. Próbowałem już wszystkiego co jest mi znane.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Sprawdź dysk pod kątem błędnych sektorów, np. programem MHDD
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Płyta - bardzo słaby wybór. Procesor się marnuje.
    BIOS jaki?
    Zresetuj BIOS.
    Wstaw SMART dysków. Do tego ten GOODRAM z ich softu dla SSD.
    Test pamięci Memtestem, pojedynczo trzy przebiegi na każdy moduł lub do wykrycia błędów.
    Test karty Furmarkiem.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie dance251 i ITSpec.

Po kolei:
    Wersja Biosu F51, również go zresetowałem
    Testy dysków:
    BlueScreen ntoskrnl.exe - BlueScreen ntoskrnl.exe

Memtest dał wynik pozytywny (zrobiłem wg. wytycznych)
    Furmark również wyszedł pozytywnie : 10 min testu i max temp. 74-75°C po 3-4 minutach.

Więc wychodzi na to, że wszystkie testy wyszły pozytywnie. Sprawdzę czy BS dalej występuje po resecie BIOS'a i przywróceniu ustawień domyślnych. Jak tylko BS wystąpi dam znać i wrzucę wyniki z minidumpa.
  • Poziom 9  
    Po kilku dniach grania itd. brak jakichkolwiek bluescreen'ów - widocznie reset bios'u załatwił sprawę :)

Jeszcze raz dzięki wszystkim!!!