Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapowietrzające się grzejniki na poddaszu

29 Cze 2020 22:41 180 3
  • Poziom 3  
    Czy montaż odpowietrzników automatycznych coś pomoże,chodzi mi o małe odpowietrzniki wkręcane w kaloryfery,gdyż na te stojące nie ma miejsca,prosił bym o jakąś opinię,bo nie jestem hydraulikiem i nie spotkałem wcześniej takiego rozwiązania
  • Poziom 30  
    Mam (ostatnia kondygnacja) i bez nich nieustannie grzejniki się zapowietrzały, pomimo automatów na pionach.
  • Poziom 39  
    michalusg napisał:
    Czy montaż odpowietrzników automatycznych coś pomoże,chodzi mi o małe odpowietrzniki wkręcane w kaloryfery,

Może pomóc, ale nie na pewno. Pomoże, jeżeli miejsce jego zamontowania, będzie najwyższym punktem na drodze wody do kaloryfera, a powodem niegrzania grzejnika jest zapowietrzenie.
    Ale może być i taka sytuacja, że przyczyną nie grzania grzejnika jest tzw. korek z zimnej wody powstający w miejscach gdzie wracająca z grzejników schłodzona woda ma pod górkę. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce przy grawitacyjnym wymuszeniu obiegu wody. Takim miejscem może być również kaloryfer, gdy odprowadzenie wody z kaloryfera do pionu, nie jest poziome tylko idzie pod górkę. W takich sytuacjach odpowietrzniki nic nie dają, trzeba zwiększyć wymuszenie przez zastosowanie pompy obiegowej.
  • Poziom 3  
    Właśnie u mnie jest grawitacja i było teraz robione poddasze i dołożone grzejniki i to właśnie one się zapowietrzają.nie mam możliwości sprawdzenia rurek czy mają spadek,bo zostały zabudowane,a mam zamiar przerabiać ogrzewanie w przyszłym roku i myślałem,że jak zamontuję odpowietrzniki to ten rok przeciągnę