Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sharp LC-40FG5242E - Nie włącza się, tylko czerwona potem niebieska led

29 Cze 2020 22:42 534 16

• Poziom 16  
    Witam TV Sharp LC-40FG5242E , serial no. B40CF5242EB26R po włączeniu do sieci zapala się czerwona led, po 5 sekundach niebieska led i tyle. Brak reakcji na pilota i lokalny joystick, ekran ciemny, brak podświetlenia. Podejrzewam padnięty soft. I tu problem bo zciągnąłem ze strony producenta UMC software do tego modelu ale w żaden sposób nie mogę go wpisać. Po rozpakowaniu pliku i wgraniu go na pendraiwa, włożeniu do usb w TV i włożeniu TV do sieci zapala się czerwony led, po 5 sec zaczyna mrugać naprzemian niebieski i czerwony kilka razy na sek. Czekałem wiele minut bez efektu. Pendraiwa formatowałem przed zapisem Fat i Fat32, bez efektów.
    Może ktoś zna sposób aby się z tym uporać. Myślałem też aby zaprogramować pamięć wsadem za pomocą programatora ale nigdzie nie znalazłem wsadu do tego TV.
    Każda pomoc bardzo mile widziana.

• Poziom 27  
    A jakieś pomiary na zasilaczu: zobacz czy przy próbie włączenia pojawia się napięcie na zasilaniu ledów. Może być tak, że jak są uszkodzone ledy na podświetleniu telewizor może się tak zachować. Podaj oznaczenia płyt zasilacza i main. Czy przypadkiem nie siedzą tam płyty vestela?

• Poziom 16  
    Zrobiłem dla jasności fotke płyty na której jest prawie wszystko.
    Odnośnie pomiarów, z zasilacza wychodzi główne systemowe 12,3V , na ledy wychodzi 40,5V po włączeniu do sieci i nie zmienia się. Ledy w podświetleniu są dobre, testowałem przyrządem świecą od 55V w górę. Będę upierał się że wysypało się oprogramowanie , dla Jeloi właśnie stąd ściągałem pliki Software V4.43 rozpakowałem ale problem z wpisaniem tego do TV.
    Do Bazi - szkoda że jesteś chyba ten sam rocznik a idziesz na fali ironii.
    Chcesz pomóc to poradź coś mądrego.
    Jeszcze raz prośba jak to ugryść czyli wpisać.
    Pisałem już wcześniej że formatowałem pendraiwa Fat i Fat32, bez skutku.
  • Poziom 20  
    For software sample
    VOL +/ and on in the socket
    PWR / and on in the socket
    CH+ / and on in the socket

What is measured on the indicated DC / DC ? Sharp LC-40FG5242E - Nie włącza się, tylko czerwona potem niebieska led

Dodano po 1 [minuty]:

For software sample
    --VOL +/ and on in the socket
    --PWR / and on in the socket
    --CH+ / and on in the socket

What is measured on the indicated DC / DC ? Sharp LC-40FG5242E - Nie włącza się, tylko czerwona potem niebieska led

• Poziom 16  
    Napięcia DC/DC od góry;
    1- 1,12V
    2- 1,51V
    3- 5,23V

For software sample
    VOL +/ and on in the socket
    PWR / and on in the socket
    CH+ / and on in the socket
    Nie działa żaden ze sposobów.
    Ręce opadają :cry:
  • Poziom 26  
    Może czekałeś za krótko po rozpoczęciu aktualizacji oprogramowania. Czasami się zaleca żeby co najmniej przez 30-45min nie ruszać odbiornika, bo aktualizacja trochę trwa. Pozdro

• Poziom 16  
    Już godzinę i 15 min mruga i nic.
    Załamka
    -------
    Po 2,5 godziny odpuściłem.
    Chyba się poddam.
  • Poziom 26  
    Nie wiem czy Ci zależy na naprawie, bo jeszcze jest wyjście zakupić używana płytę główną. Ale to już sam zdecydujesz. :-) Pozdrawiam

• Poziom 16  
    Niestety i na tym sofcie nie ruszył.
  • Poziom 28  
    Masz pendrive-a z diodą świecącą, czy miga po włożeniu go do złącza USB w czasie prób wgrywania softu?

• Poziom 16  
    Miga dioda w TV czerwona-niebieska, po włożeniu do gniazda USB pendraiwa z plikami softu, czekałem 3 godziny bez efektów. Opisałem to dokładnie w poprzednich wpisach.
    Klient ma odebrać TV niesprawny, zdecydował o zakupie nowego.
    Dzięki wszystkim za pomoc i poświęcony czas.
  • Poziom 28  
    Wojtek M napisał:
    Masz pendrive-a z diodą świecącą, czy miga po włożeniu go do złącza USB w czasie prób wgrywania softu?
    kjurek napisał:
    Miga dioda w TV czerwona-niebieska, po włożeniu do gniazda USB pendraiwa z plikami softu, czekałem 3 godziny bez efektów. Opisałem to dokładnie w poprzednich wpisach.
    Pytałem nie o to, tylko czy dioda w pendriv-ie miga
    (jeśli ją pendrive posiada) w czasie prób wgrywania softu.
  • Poziom 20  
    There is not always a solution through USB.

In this case, the nand must be programmed.

• Poziom 16  
    Klient odebrał sprzęt nienaprawiony, zdecydował o zakupie nowego.