Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku

30 Cze 2020 00:23 534 16
  • Poziom 9  
    Witajcie posiadam następujący problem, otóż kilkanaście dni temu do telewizora dostało się trochę wody (mój pies ma w nawyku stawać na stoliku koło okna i szczekać nad TV gdy nikogo nie ma, a że zakładamy mu kaganiec żeby niczego w złości nie niszczył to zapewne napisał się wody która ściekała mu z niego i niefartownie trafiła właśnie do środka) przez otwory odprowadzające ciepło (był wtedy na czuwaniu), został włączony może max 30 minut po zalaniu gdy mnie nie było w domu, obraz się pojawił, i pojawiły się kreski... gdy wróciłem niedługo później, sam go sprawdziłem rozkręcając go, zobaczyłem że na płycie zasilania przy elementach zaznaczonych na czerwono było trochę wody... Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku , nigdzie indziej takowej nie zauważyłem, również na drugiej płycie T-CON... wytarłem co się dało z płyty zasilającej, pozostawiłem telewizor do wyschnięcia... po włączeniu obraz był ciemny, czyli tak jak był normalnie gdy nie było podłączonego żadnego źródła sygnału, ale dioda standby dziwnie przygasała, nie były to komunikaty, bardziej zaniki napięcia i nie było widać komunikatów po użyciu pilota, na pilota reagował, zostawiłem go na noc otwartego i odłączonego, na następny dzień obraz się pojawił ale, pół obrazu z prawej strony było normalne chociaż jakby coś z kolorami było miejsca, a lewa połowa była swoim lustrzanym odbiciem... było tak przez jakiś czas, kolejnego dnia sprawdziłem ponownie tv i zauważyłem, że gdy dioda stand by świeciła pełną jasnością to obraz był lepszy, gdy np włączyłem pilotem w momencie gdy przygasała nie było go, albo był nie taki jak powinien... później raz zdarzyło się że obraz był kilkanaście sekund normalny, był dźwięk itd, ale coś się zaczęło jakby smażyć i wyłączyłem go... póki co wymieniłem transoptor oraz kondensator ceramiczny zaznaczone na zdjęciu bo one mi podpadały jako pierwsze (ślad spalenia między nimi) Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku niestety bez rezultatu, na ten moment ekran wygląda tak (przed wymianą części też pod koniec tak wyglądał) Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku , spróbować jeszcze wymienić Diodę MBRF10100CT 10A 100V zaznaczoną na zdjęciu? jakieś pomysły? :(
  • Poziom 10  
    The repair can be more complicated than you think. Call an electronics technician.
  • Poziom 9  
    yokoono51 napisał:
    The repair can be more complicated than you think. Call an electronics technician.

why do you think so? Ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 28  
    Uszkodzona matryca, Zobacz czy nie ma wżerów w taśmach idących do matrycy (szyby).
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:
    Uszkodzona matryca, Zobacz czy nie ma wżerów w taśmach idących do matrycy (szyby).

Dzisiaj to sprawdzę, a co z tymi zanikami napięcia nawet na wyłączonym tv (przygasająca dioda) i brakiem dźwięku? gdyby to była matryca to przecież chociaż byłby dźwięk...
  • Poziom 28  
    SPOXPRZEMAS napisał:
    co z tymi zanikami napięcia nawet na wyłączonym tv (przygasająca dioda) i brakiem dźwięku?
    To osobne uszkodzenie, może była też zalana płyta główna?
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:
    SPOXPRZEMAS napisał:
    co z tymi zanikami napięcia nawet na wyłączonym tv (przygasająca dioda) i brakiem dźwięku?
    To osobne uszkodzenie, może była też zalana płyta główna?

Na głównej nie widziałem ani jednej kropelki wody, teraz sprawdziłem, dźwięk jest, dioda nie przygasa, świeci stałym światłem na czerwono, sprawdzę dzisiaj matrycę i dam znać...
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:

Jest nieciekawie najpierw zobaczyłem zaśniedziałe styki przy złączach taśm id Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku
    a później przerwaną taśmę :( Philips 37pfl4606h/58 LCD - Pionowe paski po zalaniu, brak dźwięku , wyczyściłem co się dało alkoholem, ale bez zmian, jak paski były tak są, nic się nie zmieniło.... co do tej taśmy nie mam zielonego pojęcia, jakim cudem stało się coś takiego, masakra... nie wiem co teraz dalej...
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:
    Niestety matryca do "śmietnika" ! Szansa kupienia nowej w rozsądnej cenie minimalna.

No właśnie jestem w szoku co do tego, ale dziwi mnie fakt że nawet po odłączeniu lewej strony gdzie taśma jest uszkodzona, na prawej wciąż wyświetlają się tylko paski... wgl od czego mogła się uszkodzić ta taśma? swoją drogą znalazłem coś takiego... Link
  • Poziom 28  
    SPOXPRZEMAS napisał:
    od czego mogła się uszkodzić ta taśma?

SPOXPRZEMAS napisał:
    do telewizora dostało się trochę wody
    Przecież Sam to Napisałeś w pierwszym wpisie.
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:
    SPOXPRZEMAS napisał:
    od czego mogła się uszkodzić ta taśma?

SPOXPRZEMAS napisał:
    do telewizora dostało się trochę wody
    Przecież Sam to Napisałeś w pierwszym wpisie.

tak owszem, ale to wygląda jak spalone, a po zalaniu po jakimś czasie jeszcze chwilę normalnie wyświetlał obraz, dziwne w sumie żeby woda dostała się aż tam...jednym słowem masakra...
  • Poziom 28  
    SPOXPRZEMAS napisał:
    dziwne w sumie żeby woda dostała się aż tam
    Woda dostaje się przez szczelinę między maskownicą, a matrycą , ścieka po taśmach i robi się (jak to Napisałeś) "masakra".
    Załączam zdjęcie taśmy matrycy przeżartej po ścieraniu ekranu zbyt mokrą ścierką (według relacji właściciela TV). Od krawędzi maskownicy do przeżartego miejsca taśmy jest tylko ok. 1,5 cm.

• Poziom 16  
    Wszystko idzie z postępem. W starszych telewizorach flexy były u góry, komu to przeszkadzało. Potem ktoś wpadł na wspaniały pomysł, aby taśmy dać od dołu. Wystarczy, że Pani domu weźmie płyn do mycia szyb aby przetrzeć ekran, parę razy psiknie w ekran, dwie- trzy krople spłyną w dół ekrany, między szybę i obudowę i już pozamiatane. Oczywiście nie od razu, teraz czas robi swoje. Tydzień do dwóch i matryca do wyrzucenia.
    Niestety taka prawda.
  • Poziom 16  
    kjurek napisał:
    W starszych telewizorach flexy były u góry, komu to przeszkadzało. Potem ktoś wpadł na wspaniały pomysł, aby taśmy dać od dołu

To tylko czysta kalkulacja. I tak dziwię się że tak późno na to wpadli. ;)
  • Poziom 36  
    kjurek napisał:
    Wszystko idzie z postępem. W starszych telewizorach flexy były u góry, komu to przeszkadzało.
    przeszkadzało bo flexy się grzały i też dochodziło uszkodzeń częściej niż teraz do zalania. Wtedy producent jak sprzęt był na gwarancji musiał wymieniać matrycę na gwarancji a teraz klient dostaje zdjęcie sprzęt zalany i serwis ma po problemie.
  • Poziom 16  
    egon42 napisał:
    przeszkadzało bo flexy się grzały i też dochodziło uszkodzeń częściej niż teraz do zalania.

Bzdury. I nawet nie chce mi się tego uzasadniać.