Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały statek sterowany radiowo

30 Cze 2020 00:27 207 6
  • Poziom 5  
    Witam, zaznaczę, że wiem iż taki temat na forum jest, ale dawno nie było w nim nic poruszane, a informacje które znalazłem w nim, nie są dla mnie do końca jasne. Chciałbym zbudować statek jak w tytule, proszę o porady odnośnie samego układu sterującego, czyli nadajnika i odbiornika, jak się za to zabrać, na co zwrócić uwagę(od czego zacząć przy jego projektowaniu), nie proszę o gotowy schemat, tylko o wskazówki, zaznaczę, że 4 kanały mi w zupełności wystarczą, proszę także o wyrozumiałość, na przyszłość :), pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Z całym szacunkiem, ale nie chcę się pobawić. Chciałbym się nauczyć, mam swoją wiedzę, ale niestety w temacie nadajników i odbiorników RC nie za dużą, jeżeli moja prośba była nieprecyzyjna, to prosiłbym o doprowadzenie mnie do tematu, gdzie jest podany podobny schemat, który mógłbym przeanalizować i wyciągnąć jakieś wnioski, a także wcielić je w życie w postaci własnego projektu. Nie mniej jednak dziękuję za odpowiedź, są te statki jakąś alternatywą, jeżeli nie uda mi się zrobić własnego układu. Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Dziękuję bardzo, już się biorę za lekturę, pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Aparatura do zdalnego sterowania schemat

W pliku jest schemat aparatury do zdalnego sterowania,
    jedno i wielokanałowej. Znajdziesz tam zasadę działania oraz
    rozwiązania problemów które napotkasz podczas budowy.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13501963#13501963

Odszukaj plik
    Zdalne_sterowanie.rar

W tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3708092.html
    masz schematy układów wykonawczych reagujących na określony ton akustyczny. Bardzo pomocne przy zrozumieniu zasady działania aparatury zdalnego sterowania.
    Osobiście polecam selektywne układy wykonawcze z podwójnym T.

Bardzo ważny jest dobór częstotliwości poszczególnych kanałów.
    Najlepiej mi to działało jeżeli częstotliwość następnego kanału była
    1,5 razy wyższa od poprzedniego.

Tu masz przykład gdzie jest odbiornik radiowy a gdzie układy wykonawcze.

Mały statek sterowany radiowo
  • Poziom 5  
    Że tak powiem wyczerpał Pan temat, dziękuję bardzo.