Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BSOD "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA", następnie 4 krótkie sygnały z bios

30 Cze 2020 00:57 168 3
  • Poziom 2  
    Witam. Piszę, bo jest to sprawa świeża, a wiem że osoby tutaj mogą mi pomóc. ;) Otóż dwa tygodnie temu wymieniałem w swoim komputerze pamięć RAM. Po wymianie i odpaleniu komputera słychać było 3 sygnały. Okazało się że kostki były niedociśnięte i po prawidłowym montażu wszystko było ok. Zanim doszło do tej świeższej sytuacji wykonałem memtest, który nie wykazał błędów. Dziś przy normalnym użytkowaniu komputera i paru godzinach jego pracy ni z tąd ni z owąd wyskoczył BSOD. Nie udało mi się zrobić zdjęcia ale odczytałem następujący kod: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Po bsodzie nastąpił czarny ekran, a komputer dalej pracował. Musiałem wyłączyć go ręcznie. Przy ponownym uruchomieniu słychać było 4 krótkie sygnały, a na monitorze widoczny był tylko czarny ekran. Próbowałem przeczyscic kostki i wejścia, lecz bez efektów. Co ciekawe gdy zamieniłem RAM na stary komputer uruchomił się bez sygnałów. Nie spodziewałem się takich sytuacji zwłaszcza że od tygodnia komputer chodził bez problemu.

Specyfikacja:
    Płyta główna:ASRock H110M-DGS
    Procesor: Intel Core i5-6400
    Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960 GAMING 2GB GDDR5
    Pamięć RAM (stara): Kingston HyperX, DDR4, 4 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FB/4) X2
    Pamięć RAM (nowa) : Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,2133MHz, CL13 (CMK16GX4M2A2133C13)
    Dysk HDD: Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)
    Dysk SSD : ADATA SU750 512GB

Pozdrawiam i dzięki za okazaną uwagę
    Krzysztof
  • Poziom 26  
    1. Na początek przywróć ustawienia fabryczne biosu.
    2. Jeśli masz program antywirusowy to na razie go usuń
    3. Zaktualizuj wszystkie sterowniki oraz zrób aktualizację systemu.
    3. Otwórz wiersz poleceń i wpisz hkdsk / f / r,
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Stare RAM masz na liscie obsługiwanych przez tę płytę Link_ QVL Memory

Nowe DDR4 NIE ma .

p.s
    :idea: Zobacz jaką masz wer. Bios i uaktualnij !
    Wer. pokazane Link_ ve.Bios zwiększają listę o nowe RAM. , np.
    ver.7.40 Improve DRAM compatibility.
  • Poziom 2  
    lisek, dzięki wielkie. Powód zdaje się oczywisty i było to niedopatrzenie przy doborze RAMu. Dodatkowo zmyliło mnie to że komputer normalnie funkcjonował około tydzień, a awaria przyszła jak grom z jasnego nieba. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc ;)