Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop - który wybrać? - Kupno nowego laptopa

30 Cze 2020 02:28 162 2
  • Poziom 1  
    Cześć, chciałabym poprosić o pomoc w wyborze laptopa do architektury, a więc renderowania, grafiki itp. ;)

Waham się pomiędzy 2 modelami: Lenovo S540 i Lenovo Yoga S740.
    Obydwa posiadają kartę graficzną Nvidia GTX1650 Max Q + kartę zintegrowaną, ale różnią się procesorami.
    Pierwszy ma procesor niskonapięciowy Intel i5 8265U (taktowanie 1,6-3,9).
    Drugi wysokonapięciowy Intel i5 9300H (taktowanie 2,4-4,1).
    Czy będzie duża różnica pomiędzy tymi procesorami?

Mówiąc szczerze chętniej kupiłabym S540, bo ma matową matrycę, która nie przyciemnia się niezależnie od ustawienia "klapki" ;) plus ogólnie jakoś tak bardziej mi leży na wygląd.
    I niskonapięciowy dłużej wytrzyma mi na baterii, a będę musiała często brać go ze sobą na uczelnię.
    Yoga ma błyszczącą matrycę i trochę mnie to zniechęca, bo aktualnie mam laptopa z takim właśnie ekranem i oczy nieraz bardzo się męczą, bo wszystko się odbija albo trzeba zasłaniać rolety w pokoju. :/

Ale nie wiem czy ta S540stka nie ma za słabego tego procesora? Czy da radę w miarę sprawnie robić rendery? Nie będzie za bardzo się grzać i mulić?
    Czy lepiej mimo wszystko zainwestować w Yogę?

Rozważałam jeszcze zakup Asusa Zenbook duo, ten z dwoma ekranami.
    Procesor Intel Core i7-10510U, z tym że gorsza karta graficzna niż w Lenovo - Nvidia MX250.
    Plusem tu jest 1TB dysku (w Lenovo tylko 256GB), 16 RAM i oczywiście te 2 ekrany.

Co będzie najlepszym wyborem?

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc. :)
  • Poziom 26  
    Osobiście radzę abyś rozejrzał się za Dellami.