Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KItchenaid Breville Vitamix - Zmiana z 110 na 220 bez transformatora

30 Cze 2020 02:58 174 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam nadzieje ze uda mi sie uzyskac pomoc na tym forum. Bardzo chcialabym uzywac kilka sprzetow przywiezonych z USA bez uzycia transformatora. ( Mikser Kitchenaid artisian, Kawomat Breville barista Xl, Vitamix blender, Wyciskacz do soku Omega, Instant pot Ultra i inne..)Byc moze ktos podpowie czy jest w Polsce jakis dobry zaklad elektryczny ktory moglby pomoc. Szukalam juz czesci na north.pl, goodmans.co.uk i innych ale majac zerowe pojecie o elektryce jest niestety troche ciezko.

Bede wdzieczna za kazda pomoc.
  • Poziom 30  
    W przypadku posiadania tylu sprzętów, właśnie rozwiązanie z transformatorem jest chyba najlepsze. W urządzeniach z silnikiem, aby zasilać je bezpośrednio trzeba by było wymienić silniki lub je przewinąć. Wymieniony sprzęt do tanich nie należy, więc teoretycznie na upartego można, choć nie tanim kosztem, to próbować zrobić.
    Trzeba się jeszcze zastanowić, czy niektóre z urządzeń nie są przypadkiem wrażliwe na zmianę częstotliwości 50 Hz zamiast 60 (np. jakiś minutnik może się spóźniać).

W sprawie silników proponuję zapytać w serwisie:
    https://www.breville-polska.pl/kontakt
  • Poziom 2  
    Dziekuje za info, zalezy mi na zmianie chociaz Brevilla i Kitchenaid bo beda na stale na blacie i szkoda zeby obok lezalwielki transformator. Czy jest w Polsce jakis punkt przewijajacy silniki lub zajmujacy sie zmiana napiecia ?
  • Poziom 12  
    Witaj, jeżeli całe wyposażenie kuchni ma pracować na standardzie amerykańskim to optymalne było by wykonać dedykowaną instalację w tym standardzie. Zeby ocenić koszty musisz wkleić tu dane: urzadzenie - moc, jak pisał kolega może być problem z częstotliwością bo w USA często zegary korzystaja z częstotliwości sieci. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    WItam zalaczam kilka zdjec tabliczek znamionowych..( jest tego niestety jeszcze wiecej ) Juz czytalam nt transformatorow , ew falownika z techtronu https://techtron.pl/p2671,konwerter-falownik-z-230v-50hz-na-110v-120v-60hz-ernz-techtron.html, nie wiem czy jest realistyczna wersja z pradem 110/120 w samych kontaktach ( i co z hz ? ) oraz ktore z moich sprzetow zadzialaja ew na samym transformatorze a do ktorych ma znaczenie Hz ( wtedy falownik ? nowy sprzet ?) Bede wdzieczna za info i rady. Probuje znalezc najlepsza opcje> W najgorszym przypadku ew sprzedaz sprzetow zakup nowych( jesli bede w stanie :( ale mysle ze nie ma co sie tak od razu poddawac i warto dowiedziec sie o wszystkie mozliwosci. Z gory dziekuje i cieplo pozdrawiam
  • Poziom 2  
    khojdys napisał:
    Witaj, jeżeli całe wyposażenie kuchni ma pracować na standardzie amerykańskim to optymalne było by wykonać dedykowaną instalację w tym standardzie. Zeby ocenić koszty musisz wkleić tu dane: urzadzenie - moc, jak pisał kolega może być problem z częstotliwością bo w USA często zegary korzystaja z częstotliwości sieci. Pozdrawiam

Jeszcze ew opcja przezwajania silnikow i inne cuda o ktorych nie mam pojecia. Pozdrawiam rowniez :)