Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 - Dodatkowa pompa wody BLDC

30 Cze 2020 07:50 147 9
  • Poziom 4  
    Cześć,
    Potrzebuję dodatkową elektryczną pompę wody do samochodu.
    Mam klika sztuk Link
    Z racji że pompa sterowana jest przez sygnał z ECU ( szczegóły w temacie Link)
    Drodzy forumowicze potrzebuję porady czy mogę zastąpić sterownie które jest obecnie w pompie na jakieś inne nie regulowane bądź regulowane PWM ?
    Może coś takiego Link?
    Z góry dzięki !
    Pozdrawiam M :D
  • Poziom 4  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    majorin1 napisał:
    Potrzebuję dodatkową elektryczną pompę wody do samochodu.

w CZASIE pałowania ręcznie załączaj pompe w innym przypadku nie ma potrzeby dodatkowej pompy.

samochód to typowa torówa więc on zawsze jest pałowany, do tego chłodnica jest w bagażniku.
  • Poziom 24  
    Cytat z linku:
    Jeepeemes napisał:
    Podpowiem, że czytałem na stronach w USA że pompa potrafi sprawiać problemy i zdarza się że przestaje pracować mimo pełnej sprawności mechaniczno-elektrycznej. Wynika to z tego że układ sterujący fazami potrafi diagnozować prace pompy i informować o tym sterownik pojazdu.

Elektronika pompy ma komunikację z sterownikiem (dwukierunkową), żaden wyłącznik tu nie pomoże - chyba że pompa po podaniu zasilania i plusa po zapłonie działa w trybie awaryjnym uruchamiając silnik BLDC.
    Bardziej fachowo było by dostać się analizatorem na linie komunikacyjną w aucie gdzie pracuje taka pompa i podejrzeć co się dzieje na tej linii podczas pracy tej pompy.
    Ten sterownik BLDC z linku to może mieć za małą "wydajność prądową".
  • Poziom 4  
    karwo napisał:
    Cytat z linku:
    Jeepeemes napisał:
    Podpowiem, że czytałem na stronach w USA że pompa potrafi sprawiać problemy i zdarza się że przestaje pracować mimo pełnej sprawności mechaniczno-elektrycznej. Wynika to z tego że układ sterujący fazami potrafi diagnozować prace pompy i informować o tym sterownik pojazdu.

Elektronika pompy ma komunikację z sterownikiem (dwukierunkową), żaden wyłącznik tu nie pomoże - chyba że pompa po podaniu zasilania i plusa po zapłonie działa w trybie awaryjnym uruchamiając silnik BLDC.
    Bardziej fachowo było by dostać się analizatorem na linie komunikacyjną w aucie gdzie pracuje taka pompa i podejrzeć co się dzieje na tej linii podczas pracy tej pompy.
    Ten sterownik BLDC z linku to może mieć za małą "wydajność prądową".

Niestety nie mam możliwości zbadania sygnału, nie mam czym i nie mam na czym gdyż oryginalny ecu został zastąpiony stand alone ECU.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    majorin1 napisał:
    Niestety nie mam możliwości zbadania sygnału, nie mam czym i nie mam na czym gdyż oryginalny ecu został zastąpiony stand alone ECU.

Dlaczego gdy to jeszcze działało nie pomyślałeś o podsłuchaniu komunikacji?
    Obecnie widzę opcje:
    1. Szukać, szukać i pytać w necie
    2. Znaleźć drugie takie auto i podsłuchać komunikację
    3. Znaleźć kogoś kto to ogarnie i zaoferować $$$
    4. Pomyśleć nad innym rozwiązaniem tego problemu - może zaadaptować sterownik silnika BLDC z rowerów elektrycznych/hulajnóg itp.
  • Poziom 4  
    karwo napisał:
    majorin1 napisał:

Dlaczego gdy to jeszcze działało nie pomyślałeś o podsłuchaniu komunikacji?

W budzie jest inny silnik który ma swoją pompę mechaniczną, przeniesienie chłodznicy do bagaja wymusiło użycie dodatkowej pompy.

Znalazłem w sieci sterownik do tego rodzaju pomp. Link
    Niestety cena mnie nie urządza :/
  • Poziom 43  
    To coś nie rozważnie te przenosiny nastąpiły , masz węże takiej jak w orginale średnicy od termostatu do chłodnicy? Ori pompa jest aż za nadto wydajna.

POmpa dodatkowa potrzebna jest tylko jak auto jest zgaszone , dla równomiernego stygnięcia a nie podczas pracy silnika/!!!!
  • Poziom 4  
    Bazując na tym Linkwątku. Podpięcie powinno uruchomić pompę po zwłoce na max obroty.
    Sprawdzę dam znać.