Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chło-Zam Electrolux EN3453AOX - temperatura w zamrażarce wzrasta

30 Cze 2020 09:19 90 2
 • Poziom 10  
  Witam,
  problem dotyczy chłodziarko-zamrażarki Electrolux EN3453AOX (prod nr: 925034505-00).
  Obserwuję problem z zamrażarką, której temperatura ustawiona jest na -18 st.C.
  W upalne dni temp. potrafi wzrosnąć do -3 st.C.(!), pomimo, iż agregat pracuje non-stop, w międzyczasie przy osiągnięciu -11 st.C. włącza się sygnał ostrzegawczy, ale temp i tak potrafi wzrastać nadal. Jeśli stan zamrażarki nie jest zakłócany (t.j. otwieranie drzwiczek, wyjmowanie/dodawanie produktów) po ok 30h pracy agregatu temp spada w końcu w okolice wymaganych -18 st.C.

  Wyświetlacz nie pokazuje bieżącej temperatury, jedynie w momencie ostrzegania, dlatego włożyłem do zamrażarki czujnik termometru bezprzewodowego, stąd ta 'lepsza' znajomość temperatur. Gdy wszystko wydaje się działać 'normalnie' temperatura zmienia się w granicach -20 do -14 st.C., ale raz na 1-3 dni o dowolnej porze dnia czy nocy zdarza się jej wzrosnąć do -11 st.C. i ostrzegać (np 1:00 w nocy) i zazwyczaj temp. 'wraca' w pobliże -18 st.C (8:00 rano).

  Ten problem miałem już w zeszłym roku (częstsze upały), i zdecydowałem o całkowitym wyłączeniu i rozmrożeniu przez około 24h (ale to było w połowie sierpnia i mniejsze upały), po włączeniu wydawało się że jest lepiej, jednak zdarzało się choć rzadziej, że dawała ostrzeżenie przy -11 st.C.

  Czy może Ktoś z forumowiczów miał podobny problem ze swoim urządzeniem i jest skłonny podzielić się wiedzą co może być niesprawne, czy warto inwestować w naprawę (bo w sumie większość czasu chłodzi i mrozi więc niby jest sprawna) ?
  Bardzo proszę o informacje

  Pozdrawiam
  Mariusz
 • Poziom 42  
  Lodówka Nofrost z tego co wyszło z googla.
  Prawdopodobnie niesprawny układ odszraniania.
  Trzeba sprawdzić parownik(ki) po zdjęciu pokrywy czy nie są zalodzone. To najczęstsza przyczyna niesprawności, choć nie jedyna.
  Czytaj posty o lodówkach nofrost. Sprawdzenie działania układu odszraniania oraz rozkładu temperatur skraplacza gdy jest drabinkowy, to jedyne co możesz zrobić samodzielnie.
 • Poziom 10  
  Tak, to No Frost. Dziękuję za wskazówki, dzięki nim pewnie w weekend zajmę się rozkręcaniem.