Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Sanyu sx1000- sterowanie Modbus

30 Cze 2020 10:08 105 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam falownik Sanyu sx1000 i chciałbym sterować jego pracą po Modbusie. Podłączyłem zgodnie ze schematem, ustawiłem odpowiednie dane komunikacji, adres itp. Programem Modbus Tester łączę się z falownikiem i zczytuję jego rejestry bez problemu. Problem jest w uruchomieniu falownika za pomocą komendy Modbus. W instrukcji (DTR) falownika nie ma nic jak wysłać rozkaz startu czy w którym rejestrze ustawić zadaną częstotliwość pracy tak aby falownik ruszył i "dobił" do ustawionej wartości częstotliwości. Czy ktoś wie jak to zrobić?Podsumowując, programem Modbus Tester zczytuję wszystkie ustawienia i mogę je zmieniać (ustawiać nowe parametry). Komunikacja więc działa bo falownik wszystko przyjmuje ale za cholerę nie wiem jak wysłać rozkaz startu oraz jak ustawić częstotliwość zadaną (jaki rejestr trzeba zmienić?). Tych danych niestety nie ma w instrukcji. Zauważyłem, że niektóre falowniki też nie mają tego w instrukcji np. Yaskawa V1000. W parametrach tylko można ustawić sposób zadawania częstotliwości i start (za pomocą komunikacji RS-485) ale jak to zrobić? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc. Może ktoś już to rozwiązał.
  • Poziom 10  
    Kiedys bylem w tym samym miejscu co ty. Załączam dokument, który otrzymałem od dystrybutora. Sam tego nie próbowałem - włożyłem inny falownik bo trochę mi się z odpowiedzią opóźniali :P
  • Poziom 2  
    Dzięki za dokument ale niestety nie działa ;(. Mam falownik SX1000 (a dokument jest do falownika SX2000) i pewnie to jest realizowane poprzez inne słowo. Wpisując w adresie 2000 polecenie 0001: Running forward nic się nie dzieje . Adres wpisywałem również po konwersji na hex i nic. Nadal problem nie rozwiązany.
  • Poziom 10  
    Napisz kolego na adres: szewczyk@sanyu.eu
    W końcu ci odpiszą