Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ozonowanie pojazdu vs SARS-CoV-2

magic9 10 Jul 2020 14:46 20304 43
    aaanteka
    Level 39  
    Bo, pojazdy używane są częściej niż raz na 72h, czy nawet do 9 dni?

W powietrzu ogólnie jako nośniku raczej wirus nie występuje (chyba że mówimy o szczególny przypadku w bezpośrednim otoczeniu osoby zakażonej -aerozolu przez nią wydychaną- patrz drogi zakażenia).
  • Texa PolandTexa Poland
    .:KoSik:.
    Level 18  
    aaanteka wrote:
    W powietrzu ogólnie jako nośniku raczej wirus nie występuje

To po co ozonowac?
    Przypominam, ze pytam o pojazd prywatny

aaanteka wrote:
    Bo, pojazdy używane są częściej niż raz na 72h, czy nawet 9 dni?

Tak ale patrz wyzej. Poza tym ozonowanie niszczy tworzywa sztuczne wiec nie nadaje sie do codziennego uzycia.

Oczywiscie pomijam przypadki gdzie wlasciciel byl nosicielem czy cos podobnego.
  • Texa PolandTexa Poland
    User removed account
    Level 1  
    aaanteka
    Level 39  
    .:KoSik:. wrote:
    To po co ozonowac?
    Przypominam, ze pytam o pojazd prywatny

Bo wszelkiego rodzaju spory, formy przetrwalnikowe, grzyby, pleśnie, to co innego i w samochodzie, czy prywatnym, czy publicznym-komunikacyjnym, czy ambulansie zawsze się gromadzą, szczególnie w zakamarkach systemu wentylacyjnego i klimatyzacyjnego. Powszechnie znany fakt.

A ja jak przejrzysz wątek, jestem osobą sceptycznie podchodzącą do zastosowania takiego urządzenia w normalnych warunkach przeciw szerokiemu spektrum wirusów w tym koronawirusów.
    .:KoSik:.
    Level 18  
    odalladoalla wrote:
    W salonach samochodowych przewijają się stada "macantów", przyjdzie toto, przylepi brudne łapy do kierownicy, wpierdzi co tam zeżarło na obiad w fotel, nakicha gdzie popadnie bo mu nie pasuje zapach firmowej choinki zapachowej. Myślisz iż pani sekretarka z szmatką i spre'yem pucuje te okazowe modele do poranka?

Nie do końca orientujesz się chyba jak funkcjonuje salon. Modele pokazowe to nie modele dla klienta (oczywiście później sprzedawane po okazyjnej cenie). Pani sekretarka nie pucuje ale ludzie odpowiedzialni za samochody w salonie i owszem. Ale to w związku z wirusem.
    Uwierz mi, że chyba nikt nie wpadnie na pomysł czyszczenia ozonem nowego auta tylko dlatego, że ktoś go wymacał, czy napierdział w fotel.

aaanteka wrote:
    Bo wszelkiego rodzaju spory, formy przetrwalnikowe, grzyby, pleśnie, to co innego i w samochodzie, czy prywatnym, czy publicznym-komunikacyjnym, czy ambulansie zawsze się gromadzą, szczególnie w zakamarkach systemu wentylacyjnego i klimatyzacyjnego. Powszechnie znany fakt.

Ale post dotyczy wirusa SARS-CoV2. Czyli ktoś twierdzi, że codzienne ozonowanie samochodu zapewni nam bezpieczeństwo przed wirusem? A co z odbarwieniami materiałów, z destrukcyjnym wpływem ozonu na gumowe elementy? ...bo przecież chodzi o codzienne ozonowanie. Inaczej nie ma to sensu gdyż wystarczy odstawić samochód na 3 dni, żeby skutek był podobny i to za darmo.
    aaanteka
    Level 39  
    Dokładnie na to od początku zwracam uwagę:- bezsensowne , nie do końca skuteczne według większości zaleceń rządowych i agend sanitarnych i instytucji medycznych, a posiadające wiele ubocznych skutków, szczególnie przy zalecanych przez niektórych i postulowanych wysokich stężeń. Zalecany sposób przy stosowaniu innych środków skojarzonych. Tylko po co komplikować procedurę?
    Kiedy każdy płyn dezynfekujący na bazie alkoholu definitywnie rozwiązuje problem, czy to kontaktowo z powierzchnią, czy to w postaci aerozolu.

Czyli reasumując ozonowanie jest sensowne przy stosowaniu okresowego, ogólnego oczyszczania pomieszczenia wraz innymi metodami dezynfekcyjnymi dla poszerzenia kompleksowego spektrum biobójczego.
    gdkj
    Level 26  
    Ja bym nie chciał być kontrowersyjny (jak w Misiu Barei) ale mnie ciekawi ile osób na elektrodzie jest takich jak ja czyli przypuszcza że koronawisrus to ściema czyli zwykły wirus jak grypa natomiast na świecie rozpętano histerię która jest prawdziwą pandemią w związku z czym najbardziej dziwię się lekarzom.
    Mam znajomego który regularnie ozonuje pokoje w domu od niepamiętnych czasów ale nie widzę żeby był zdrowszy ode mnie. Oczywiście zachowuje wszystkie zasady.

Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    fabians
    Level 13  
    .:KoSik:. wrote:
    Odbiegne troche od watku w dyskusji, bo mam nieco inne pytanie. Takie moze bardziej pragmatyczne.
    1. Po co to reklamowane urzadzenie (ale chodzi oczywiscie o wszystkie ozonatory) mialoby wyczyscic pojazd z wirusa? ...przeciez on sam ginie po ok 72h. Pomijam karetki, pomieszczenia, itp.
    2. Co nam da ozonowanie (nawet jesli dziala) skoro po wejsciu do samochodu wlaczamy nadmuch, a on wciaga powietrze z zewnatrz i razem z nim wszytkie brudy?

Co do nadmuchu i filtra powietrza tu artykuł poświęcony temu zagadnieniu.
    https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzyw...binowy-chroni-przed-koronawirusem,nId,4379737

Co do ozonowania pojazdów jestem za. Likwiduje to wszelki niepożądany zapach, jak choćby zapach po paleniu papierosów. Dodatkowo sterylizuje to wnętrze, czuć świeży powiew z klimatyzacji. Odnośnie generatora 10g to próbowałem 15 minut. Należy pamiętać o wyłączonej klimie i zamkniętym obiegu + średni nawiew. Jeżeli zapach ozonu/sterylności utrzymuje się 2-4 dni w samochodzie to efekt jest osiągnięty. W samochodzie musi być sucho i niska temp. najlepiej poniżej 20 stopni. Sam następnym razem jednak dam 20 minut i 10 min. po wyłączeniu generatora, następnie wietrzenie. Osobiście zaznaczę, że w Krakowie na niecały 1 milion osób jest 80-ciu chorych, a powiat krakowski ma 20 na 250 tys. mieszkańców. Więc nie ulegajcie panice :sm31:
    marcin_passatB4
    Level 11  
    Po przeczytaniu całego wątku:
    Dlaczego tutaj marnuje się taki potencjał w zasobach ludzkich?
    Dlaczego jest jeszcze koronawirus?
    Pytam, bo...
    Szyszkownik Kilkujadek
    Level 36  
    marcin_passatB4 wrote:
    Po przeczytaniu całego wątku:
    Dlaczego tutaj marnuje się taki potencjał w zasobach ludzkich...
    Dlaczego jest jeszcze koronawirus...

Dlaczego zamiast znaków zapytania używasz wielokropka?

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

marcin_passatB4
    Level 11  
    ...bo użyłem dwukropka?
    marcin_passatB4
    Level 11  
    Po co ta filozofia?
    Czasy pustych filozofii zamknięto przynajmniej dwa milenia temu.
    Wypowiadam się w kwestii ozonowania w samochodzie, bo tego dotyczy temat.
    Chcesz Pan uprawiać polonistykę, gramatykę, bądź ortografię, to może najwyższy czas pomóc dzieciom na zdalnym, bo nie radzą sobie z wyrażaniem myśli, które w moim przypadku doskonale Pan zrozumiał.
    Pan też pomylił się z powołaniem i się tu marnuje?