Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Seagate ST500LT012 brak reakcji

30 Cze 2020 12:07 156 7
 • Poziom 8  
  Dzień dobry

  Podczas oglądania filmu z wyżej wymienionego dysku podłączonego przez usb dysk sie wypiął i upadł na podlogę z ok 20 cm. Po ponownym podłączeniu przestał reagowac i zaczął wydawac dzwięk jak z filmiku.

  W związku z tym mam pytanie czy jest jeszcze szansa uratować bez specjalistycznej firmy ?


  Pozdrawiam
  Michał
 • Poziom 8  
  rozumiem, że to znaczy że odpowiedź na moje pytanie brzmi nie

 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Jeżeli dane są ważniejsze od zaspokojenia swojej żyłki odkrywcy i podniesienia kosztów procedury odzysku ze względu na zniszczenia, które mogą podczas takiego zaspokojenia powstać - odradzamy.
 • Poziom 8  
  Dane nie są istotne bo to nie pierwsze moje problemy z dyskami najwazniejsze rzeczy mam pokopiowane szkoda tylko pary plikow które teraz ciężko znaleźć. Myślalem ze uda sie coś za pomoca terminala dyskowego zrobic. Kupiłem na a konwerter usb uart pl2303kx i czekam na przesyłke. Nie wiem czy teraz jest sens ale jakby dalo sie cos zrobić z dużym ryzykiem to czemu nie, dodam tylko ze do tej pory walczylem z dyskami tylko za pomoca oprogramowania.

  Pozdrawiam
  Michał

 • Poziom 30  
  Na uszkodzenie mechaniczne terminal nie pomoże. Odparkowywać głowice trzeba bardzo delikatnie. Powierzchnie głowicy i talerza są bardzo gładkie i pojawiają się między nimi oddziaływania międzyatomowe. Jeśli źle przyłoysz siłę, mozesz nie tylko odkształcić końcówki ramion i porysować powierzchnię talerzy, ale też zostawić na powierzchni urwaną głowicę, którą może nie być prosto podnieść. Oprócz tego najprawdopodobniej zanieczyścisz talerz. Zanim się zabierzesz za taką operację, poćwicz na jakichś trupach, na których nie masz ważnych danych. Jeśli dane są mało warte i jesteś w stanie zaakceptować takie ryzyko, to czasem ludziom, którzy robią to pierwszy razw życiu udaje się odparkować głowice za pierwszym razem i dopiero kiedy nabiorą przekonania, że to umieją, przestaje im wychodzić. Taka złośliwość przedmiotów:)