Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie multiswitchy Johannson unicable

Jolaos 30 Cze 2020 12:29 111 0
    Jolaos
    Poziom 15  
    Dobry dzień :)

Zmontowałem instalację na multiswitchach Johannson w budynku wielorodzinnym - dwie klatki po 16 mieszkań.
    Była taka sytuacja gdy elektrycy kładący kable napotkali trudności w wyprowadzeniu 9 kabli na dach. Dużo by gadać , nie ma miejsca , zmieściło się tylko 6 kabli w żelu.
    No to podjęliśmy decyzję by zastosować konwetery Wide band i kabli wystarczyło.
    Ponieważ jest dwie podsieci musiałem dać dwa wzmacniacze wideband 9654 i dwa tapy 9656 .
    Za tapami kaskady multiswitchy 9745APL -4 wyjść - cztery sztuki.
    Pytanie do kolegów którzy montowali tego rodzaju sprzęt.
    Jak zasilić tą kaskadę - za mało jest informacji w sieci ...
    A więc ja dałem tak - ostatni multiswitch podpiąłem zasilacz 20V - 4 A do wyjścia H gdzie opisane jest DC.
    W ten sposób zasilanie otrzymają wszystkie 4 multiswitche a one podadzą dalej - do tapów - tapy mają przejście DC więc zasilą wzmacniacze a wzmacniacze zasilą konwertery wide band.
    Gdzie jest sedno pytania - na paru schematach widać że do wzmacniaczy podano osobno zasilanie po 18V.
    I tu chcę się upewnić - potrzebne to czy nie a jeżeli już to czy się te napięcia nie pogryzą.
    Na w/w urządzeniach brak jakichkolwiek włączników jak np. w Terra.
    Zmontowany u mnie układ działa. Wprawdzie wzmocnienie tych wzmacniaczy nie jest jakoś szczególnie widoczne - mierzone na wyściu multiswitcha - ale trzeba brać pod uwagę tłumienie tapa
    i fakt że multiswitche maja układ AGC który kontroluje poziom na wyjściach. Trzyma się cały czas na 82dBuV.

pozdrawiam