Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6LED 18W ALR- Sterownik lamp strobo "pomoc drogowa" - ustawianie

30 Cze 2020 14:13 111 2
  • Poziom 4  
    Piszę tutaj, bo nie wiem, czy będzie bardziej odpowiedni dział - jeśli chodzi o przedmiot który jest problematyczny:

Lampa stroboskopowa 3LED 18w z popularnego serwisu na A...
    Na zdjęciu jest model pochodzący z Elta Automobile, ja jednak mam takie, z przed roku/dwóch lat - bardziej chińskie, ale wyglądające identycznie.

6LED 18W ALR- Sterownik lamp strobo "pomoc drogowa" - ustawianie1573031754...304306.jpg Download (162.92 kB)

ma wyprowadzone 4 kable:
    +12 czerwony
    GND czarny
    pattern żółty
    sync biały

O ile podłaczenie zasilania jest proste, o tyle opanowanie sterowania już nie do końca. Nie dla mnie.

Według instrukcji zwarcie kabla oznaczonego jako 'pattern' z masą powoduje zmianę patternu.

Według opisu oferty/aukcji - 7 rodzajów błysków.

Zwierając kable jak wyżej - zółty z czarnym - okazuje się, że te lampy mają więcej niż 15 patternów błyskania - co bardzo dziwne.

Gdy zaczynam zwierać też biały z czarnym (nie ruszając zółtego w tym czasie) okazuje się, że pojawiają się jakieś jeszcze patterny nieznane wcześniej.

Może ja coś źle łącze?
    Albo nie wiem, lampa jako jedna pojedyncza działa inaczej, niż połączone dwie - białym kablem i masą?

Docelowo bardzo chciałbym ogarnąć do tego jakiś sterownik oparty na ESP - który zapewniałby powtarzalność w odtwarzaniu tych patternów - niestety po wyłączeniu zasilania lampy wracają do jakiegoś pierwotnego patternu błysków - nie zapamiętują ostatniego ustawienia. To chyba najbardziej kłopotliwe...

Czy jest tu ktoś, kto wie, jak wysterować te lampy ?
  • Poziom 18  
    Pamiętaj że wszystkie swiecidełka muszą mieć homologacje.
  • Poziom 4  
    7936 napisał:
    Pamiętaj że wszystkie swiecidełka muszą mieć homologacje.

Wiem, ale to nie do pojazdu :)

Element zabawki do escape roomu.

Ale ciężko zbudować prototyp kiedy w sumie nie wiele o tych lampach wiadomo.