Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozwalone słuchawki bezprzewodowe

30 Cze 2020 20:03 108 3
  • Poziom 5  
    Witam ostatnio zakupiłem słuchawki bezprzewodowe i nie chcący je rozwaliłem,

Rozwalone słuchawki bezprzewodowe

Owe zniszczenie jest po obu stronach, teraz pytanie jest takie; czy da się coś z tym zrobić, czy już raczej jest na wywalenie?
  • Poziom 27  
    Uszkodzenie jest fizyczne czy elektryczne? Bo ze zdjęcia niewiele wynika.

Ja jak urwałem przewód pomiędzy głośnikami w dość drogich słuchawkach. To przylutowałem nowy, tyle że grubszy i trudno było kupić takie maleństwo ;) Ty możesz podobnie naprawić urwany kabel o ile nie wyrwałeś pola lutowniczego w głośniku lub płytce.
    Pytanie czy się opłaca...

A uszkodzenie fizyczne to zależy tylko od Ciebie czy np wymodelujesz z poxipolu to co połamałeś. Choć jak ja kleiłem laptopa poxipolem to się łatwo oderwała ta masa. Pasowałoby przynajmniej przygotować klejona powierzchnię za pomocą papieru ściernego.
  • Poziom 5  
    Na szczęście uszkodzenie jest tylko fizyczne
  • Poziom 43  
    Nie ma żadnego (!) kleju, który by zapewnił spoinę wytrzymałą jak oryginalny plastik termoplastyczny. Żywice w większości wypadków są zbyt kruche po wyschnięciu i źle wiążą się z plastikiem, więc spoina będzie znacznie słabsza od oryginalnego elementu. Z kolei kleje typu "Kropelka" wnikają w tworzywa tego typu, ale nigdy na tyle, by zapewnić dużą (wystarczająco dużą) wytrzymałość - plastik ma wiązania międzycząsteczkowe wynikające z samej struktury tego materiału. Kleje nie wytworzą takich wiązań/ łańcuchów. Poza tym podczas klejenia cyjanoakrylem czy nawet toluenem pozostaje wewnątrz spoiny porowata powierzchnia z racji na odparowywanie rozpuszczalników.
    Żeby uzyskać zadowalająco mocne połączenia trzeba wzmocnić element - albo za pomocą wtopienia stalowego (porowatego!) drutu, albo nakładając i przykręcając do miejsca łączenia obu elementów wzmocnienia z blaszki, czy innego plastiku.
    Wtedy wytrzymałość MOŻE (bo wiele zależy od tego czy w ogóle jest możliwe takie rozwiązanie) być nawet silniejsza od oryginalnej w tym konkretnym miejscu. Niestety coś za coś - wygląd ucierpi...

Zdjęcie dwu wymiarowe i na dodatek kiepskie, więc trudno ocenić czy w ogóle jakieś wzmocnienia wchodzą w grę...