Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sthil 029 - złamane klucze w śrubach od cylindra - problem z odkręceniem

30 Cze 2020 20:33 156 3
  • Poziom 1  
    Witam, ostatnio wpadłem na pomysł żeby naprawić moją starą piłę Sthila 029, stwierdziłem że trzeba wymienić w niej uszczelniacze na wale.
    Lecz przy próbie odkręcenia cylindra złamały mi się 2 klucze w 2 śrubach od jego mocowania, (tak to wygląda).
    Sthil 029 - złamane klucze w śrubach od cylindra - problem z odkręceniem Sthil 029 - złamane klucze w śrubach od cylindra - problem z odkręceniem Sthil 029 - złamane klucze w śrubach od cylindra - problem z odkręceniem

Próbowałem już je rozwiercać lecz materiał z którego są zrobione jest tak twardy że żadnym wiertłem nie idzie tego rozwiercić, więc proszę was o pomoc czy znacie jakiś sposób na odkręcenie tych śrub ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Trzeba było próbować udarowo po pierwszych oznakach że klucze nie wytrzymają, wiem to trzeba mieć wyczucie. Teraz pozostaje ci próba przyspawania jakichś twardych nakrętek albo śrub z łbem do tych pozostałości. Nie wiem czy to się uda, bo widać że są zagłębione... Jakimś WD40 zalej wcześniej przed kręceniem, coś może pomoże a nie zaszkodzi.
    Jak chcesz rozwiercać, to jedynie wiertłami kobaltowymi próbuj. Jak one nie dają rady, to możesz zrezygnować z tej metody.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Spawanie to słaby pomysł, bo karter jest plastikowy.
    Da się rozwiercić, tylko kup jakieś lepsze wiertło. 5-6mm powinno być ok.
  • Poziom 20  
    A nie, w plastyku spaw odpada. Jakoś na zdjęciu wyglądało mi to na alu. W takim razie walcz z rozwiercaniem.