Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica X-type ED37616B - parzący front piekarnika

30 Cze 2020 23:30 117 3
  • Poziom 2  
    Witam, jestem posiadaczem piekarnika Amica X-type do zabudowy, model ED37616B X-TYPE OPENUP. Mój problem polega na nagrzewaniu się frontowej szyby do temperatury 52 stopni Celsjusza przy nagrzaniu piekarnika do 180 stopni. Temperatura rośnie w miarę długości pieczenia ale nie mam miernika, który mógłby zmierzyć dokładną temperaturę. Ja muszę zabrać rękę z szyby po ok 2 sekundach bo parzy. Produkt posiada funkcję "chłodny front".
    Producent tłumaczy, że wszystko działa poprawnie, zgodnie z normami UE.
    Moje pytania do Was:
    - Jakie rozporządzenie określa temperatury dopuszczalne dla szyb piekarników?
    - Czy taka temperatura jest normalna podczas pracy piekarnika ? Może ja jestem delikatny, ale wydaje mi się, że powinna być niższa.
    Podzielcie się waszymi przemyśleniami i poradami.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 18  
    To masz oszukany zimny front, znalazłem opis innej Amica i tam pisze że, max temp przy 180st szyba może mieć max. 35st. dziecko może dotykać.
  • Poziom 2  
    Nie do końca. Zauważ czy była użyta nazwa "zimny front" czy "chłodny front".
  • Poziom 34  
    W tych kuchniach jest aktywna wentylacja między szybami więc albo wentylator chłodzący nie działa albo jest brak właściwego obiegu powietrza co powoduje iż szyba zewnętrzna ma wyższą temperaturę niż powinna.