Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Regulacja tonow niskich i wysokich w zone 2

wirus711 01 Jul 2020 10:03 606 19
    wirus711
    Level 8  
    Witam. Dlaczego po podłączeniu wzmacniacza do drugiej strefy amplitunera nie mogę przez niego sterować tonami wysokimi i niskimi a tylko glosnoscia. Czy to normalne?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    moze i normalne ale o czym rozmawiamy? Dlaczego boisz sie podac temat/obiekt do analizy? Mamy zgadywac?
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Już podaję szczegóły. Amplituner Onkyo TX-NR828. Do drugiej strefy tego amplitunera podłączony jest wzmacniacz Harman Kardon HK970.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    manual strona 79-81, z tego co widze mozesz wybrac rozne zrodla sygnalu na rozne strefy, a wiec brak regulacji barwy na druga strefe wydaje sie byc logiczny gdyz wymagalo by to abys mial dwa niezalezne tory regulacji barwy dzwieku w amplitunerze dla kazdej strefy. A czy jest problem z Harman Kardon HK970? On ma regulacje barwy dzwieku?
    Chyba dobrze zrozumialem problem ze amplituner nie pozwala na regulacje barwy dzwieku w drugiej strefie?
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Chodzi właśnie o regulacje w Harman Kardon. Podczas regulacji nie słychać żadnego efektu w podpiętych do niego kolumnach.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    a na innych wejsciach/zrodlach sygnalu slychac?
    No widzisz juz 6ty post a dopiero wiadomo w czym problem !
    Pozdrawiam
    DjMapet
    Level 43  
    Też mi się wydaje to dziwne. Po podaniu z Onkyo na wejście AUX czy CD HK, korekcja dźwięku w tym drugim powinna normalnie działać.
    Jak pisze kolega wyżej - by to sprawdzić - podaj na wejście AUX tego HK, sygnał z jakiegoś innego źródła dźwięku (np. telefonu, czy laptopa) i sprawdź czy działa w nim korekcja dźwięku.

Pozdrawiam.
    wirus711
    Level 8  
    Tzn. Do innego wyjścia z amplitunera podlaczyc czy do innego wejścia we wzmacniaczu?
    DjMapet
    Level 43  
    By sprawdzić czy po podaniu sygnału na wejście AUX lub CD wzmacniacza HK, działa w nim korekcja dźwięku, podłącz do niego jakieś inne źródło dźwięku, np. telefon, laptop, odtwarzacz CD itp.

Pozdrawiam.
    wirus711
    Level 8  
    Witam. Próbowałem podlaczyc telewizor i otdtwarzalem różne źródła to radio tunei to przez bluetooth i kombinowalem do różnych wejść we wzmacniaczy ale nie było żadnego dźwięku. Laptopa nie podłącze bo nie ma chinchi. Jak to jeszcze mozna spróbować? We wzmacniaczy są tylko chinche.
    DjMapet
    Level 43  
    Piszesz chaotycznie i ogólnikami a to nie ułatwia nam pomocy.
    Kup kabel: mały jack stereo - 2x czincz, taki jak ten: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/a...ck-2xrca-cinch-m-m-2-5m-blister-extreme-media do dostania w każdym sklepie RTV, czy elektronicznym i najlepiej zaproś kogoś kumatego (ktoś z rodziny, kumpel, itp.?) w obsłudze sprzętu RTV, bo z tego co czytam, sam sobie z tym nie poradzisz.

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    podlacz bezposrednio pod HK, (dowolne wejscie linjowe) telefon, komputer, odtwarzacz CD co tam masz w domu, jak uzyskasz "dzwiek" to sprawdz wtedy dzialanie regulacji barwy tonu.
    A zauwazyles ze masz taki przycisk "Source Direct"
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Viayner dziekuje. To byl source direct.
    wirus711
    Level 8  
    Kolego "viayner" mam jeszcze takie pytanie. Telewizor panasonic . Ma wyjścia analogowe( chinch). Podłączam go do tego wzmacniacza i niestety nie ma dźwięku. W telewizji odtwarzam muzyke przez you tube.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    a pewny jestes ze sa to wyjscia a nie wejscia?
    Co to za model - sprawdz w instrukcji co ma.
    Jak masz SCART to tam masz tez wyjscia.
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Rzeczywiście. To są wejścia. Podłączyłem przewodem chinch/Jack. Wyjście słuchawkowe w telewizji z aux we wzmacniaczu. Przelaczyłem ustawienia dźwięku w telewizorze na sluchawki i też nic.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    wirus711 wrote:
    ...Podłączyłem przewodem chinch/Jack. Wyjście słuchawkowe w telewizji z aux we wzmacniaczu. Przelaczyłem ustawienia dźwięku w telewizorze na sluchawki i też nic.

to dziwne, co to za TV? moze wymaga jaichs ustawien czy uaktywnienia, a jak podlaczysz sluchawki do TV to dzialaja? Wybrales odpowiednie wejscie we wzmacniaczu?
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Sluchawki działają. Po podłączeniu ponownym kablem chinch/ Jack dziala ale nie ma możliwości regulacji tonów przez to połączenie.

Dodano po 36 [minuty]:

Czy w tym wypadku będę musiał kupić konwerter z hdmi na rca?
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    oj cos mi nie pasuje, opisz co dokladnie i jak podlaczasz i gdzie, co dziala a co nie dziala.
    Pozdrawiam
    wirus711
    Level 8  
    Pomogla wzmianka o przycisku direct.