Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domowa wysokociśnieniowa sprężarka

01 Lip 2020 14:12 141 1
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam pewien problem, jako że dopiero zaczynam swoją przygodę z pneumatyką chciałbym się spytać o pomoc. Chodzi o to że robię projekt i potrzebuje jak najwyższe ciśnienie ( 20 bar i więcej), i mam pytanie czy jest możliwość osiągnięcia czegoś takiego za pomocą domowego sprzętu? Słyszałem o kompresorach z lodówki potrafiących robić takie rzeczy oraz o kompresorach z układów chłodniczych tylko nigdzie nie mogę znaleźć parametrów technicznych takiego sprzętu a jest to dość ważne gdyż będę potrzebował zrobić zbiorniki wyrównawcze by zapobiec skokom ciśnienia. Wiem że można osiągnąć coś takiego za pomocą pneumatycznych wzmacniaczy ciśnienia ale nie chciałbym wydawać 1650 zł jako początkująca niedoświadczona osoba a nie potrzebuje też jakiegoś dużego przepływu myślę że 60l/min mi starczy, czy mogą mi państwo jakoś pomóc?
  • Moderator HydePark/Samochody
    LasPalmas napisał:
    Słyszałem o kompresorach z lodówki potrafiących robić takie rzeczy oraz o kompresorach z układów chłodniczych tylko nigdzie nie mogę znaleźć parametrów technicznych takiego sprzętu

Jak najbardziej wykonalne na tego typu kompresorach, ciśnienia rzędu 20-25 Bar osiągają bez problemu, jednak wydajność (typowych chłodziarkowych) jest bardzo niska. Co do parametrów, to są w większości do odszukania w sieci jeśli się zna typ kompresora.
    LasPalmas napisał:
    60l/min mi starczy

Szczerze mówiąc, kompresor od niedużej chłodni powinien poradzić. Pamiętaj jednak, że takie ciśnienie to nie przelewki i można sobie krzywdę zrobić.