Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrodrążarka z wiertarki stołowej LIDL

IIS 01 Jul 2020 17:07 3240 4
  • Witam,
    Pod filmem na youtube pojawiła się potrzeba i komentarz dot opisania wiecznie niedokończonego projektu który - działa ale nie jest jeszcze doszlifowany tj własnej małej EDM przerobionej z wiertarki stołowej by LiDl..

Tak więc - zacznę od kodu siedzącego w A.nano - jego zadaniem jest kontrola pracy silnika wycieraczek samochodowych który to kręci przekładnią unoszącą elektrodę. Weryfikacja pozycji krańcówek ( pozycja domowa, pozycja końcowa) i cofanie w silnika w trakcie wykrycia zwarcia z materiałem.

A właściwie co to to EDM ?
    Jest to taka maszyna która potrafi za pomocą metody erozyjnej wywiercić/odzwierciedlić dowolny kształt w materiale który przewodzi prąd - i nie ma tu znaczenia twardość materiału. Może być to i węglik lub bardzo utwardzana stal.

Code: c
    Log in, to see the code

Film z pracy dostępny na Youtube, z racji że jest kilka odcinków wkleję tylko jeden.
    Wiem że projekt nie ma schematu .. no ale jest to dział w budowie :)

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    IIS
    Level 5  
    IIS wrote 45 posts with rating 26, helped 0 times. Been with us since 2020 year.
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Nazwijmy po imieniu; elektrodrążenie. Mam w odległych planach budowę takiej przystawki EDM do frezarki CNC( w zasadzie uniwersalny stół CNC).
    adamwpk
    Level 2  
    Cześć,
    Mam pytanie, jak zbudowany jest układ wyładowczy? :)
    IIS
    Level 5  
    Cześć - za układ wyładowczy robi źródło stałoprądowe do zasilania LED ( przetwornica DC/DC - z ograniczeniem prądowym ) Jak coś mogę narysować schemat blokowy ale tyle tego na rynku że nie wiem czy to będzie miało jakąś wartość dodaną - w zależności od tego co ma się pod ręką można dostać takie na 0,3A z podbiciem napięcia z np. 12V na 36/48 70itd)
    H3nry
    Level 32  
    Ten napęd raczej nie pociągnie za długo :) Nie wystarczy do testów wózek lasera z napędu CD ?
    Proponuję zabrać się za źródło zasilania z regulowanymi parametrami. Przerabiałem ten temat jakieś 20 lat wstecz i muszę przyznać, że w wielu przypadkach niezastąpione narzędzie .