Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja

01 Lip 2020 18:54 219 2
  • Poziom 30  
    Witam.
    Mikrofalówka do zabudowy Bosch HMT85GL53 zbudowana na magnetronie 2M236-M42 którego zasila inwerter jak na fotkach poniżej.
    Do krainy wiecznych IGBT odeszły oba tranzystory 50N322 i GT35J321 oraz mostek prostowniczy (zwarcie) przez co naprawa mija się z jakimkolwiek celem.
    Możecie pomóc w identyfikacji tego modułu? Jak go szukać w celu zakupu nowego? Coś mi Google nie pomagają dzisiaj. W North na przykład jest 00746923 niby podobny ale diabeł widzę tkwi w szczegółach. Choć przy takiej cenie zastanawiam się nad jakimkolwiek sensem naprawy.
    Pozdrawiam.
    Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja
  • Specjalista AGD
    A używany sprawny Cię interesuje?
  • Poziom 30  
    Witaj,

ponieważ nie mam pewności jeszcze co do samego magnetronu, padła przed chwilą wspólna decyzja że za 700zł bez problemu wybiorę jedną z kilku modeli mikrofalówek nowych. Tak jak wspomniałem, przy tej mikrofalówce z inwerterem faktycznie nie ma jakiegokolwiek sensu ratowanie tego grata.

Składam blachy i jedzie do utylizacji.

Wybaczcie za zaśmiecanie. Czasy od kiedy naprawiałem pierwszy TV na lampach się diametralnie jak widać zmieniły. Sposób konstrukcji i ceny części takie, że już się nie opłaca w ogóle śrub wykręcać tylko od razu utylizacja.

Pozdrawiam.