Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja

01 Lip 2020 18:54 219 2
 • Poziom 30  
  Witam.
  Mikrofalówka do zabudowy Bosch HMT85GL53 zbudowana na magnetronie 2M236-M42 którego zasila inwerter jak na fotkach poniżej.
  Do krainy wiecznych IGBT odeszły oba tranzystory 50N322 i GT35J321 oraz mostek prostowniczy (zwarcie) przez co naprawa mija się z jakimkolwiek celem.
  Możecie pomóc w identyfikacji tego modułu? Jak go szukać w celu zakupu nowego? Coś mi Google nie pomagają dzisiaj. W North na przykład jest 00746923 niby podobny ale diabeł widzę tkwi w szczegółach. Choć przy takiej cenie zastanawiam się nad jakimkolwiek sensem naprawy.
  Pozdrawiam.
  Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja Mikrofalówka Bosch HMT85GL53 - uszkodzony inwerter - identyfikacja
 • Specjalista AGD
  A używany sprawny Cię interesuje?
 • Poziom 30  
  Witaj,

  ponieważ nie mam pewności jeszcze co do samego magnetronu, padła przed chwilą wspólna decyzja że za 700zł bez problemu wybiorę jedną z kilku modeli mikrofalówek nowych. Tak jak wspomniałem, przy tej mikrofalówce z inwerterem faktycznie nie ma jakiegokolwiek sensu ratowanie tego grata.

  Składam blachy i jedzie do utylizacji.

  Wybaczcie za zaśmiecanie. Czasy od kiedy naprawiałem pierwszy TV na lampach się diametralnie jak widać zmieniły. Sposób konstrukcji i ceny części takie, że już się nie opłaca w ogóle śrub wykręcać tylko od razu utylizacja.

  Pozdrawiam.