Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalana Nokia 3310. Nie da się jej znów uruchomić.

06 Paź 2005 18:17 1979 9
  • Poziom 14  
    Mam nokie 3310 zalaną jakimś płynem.Czy są szanse na uratowanie telefonu,co mam robić.Proszę o pomoc

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

chciałem jeszcze dodać ze po podłączeniu ładowarki telefon dziwnie buczy i się nie włacza:cry:
  • Poziom 23  
    Natychmiast wyjmij baterię i nie baw się w załączanie ładowarki pod telefon. Jeszcze bardziej go uszkodzisz.

Na poczatek trzeba pozbyc sie zabrudzen z plyty glownej. Zastosuj zwykla wode destylowana. Zamocz plyt w wodzie. Nastepnie jesli nie masz dostepu do wanienki ultradzwiekowej to wymocz go chociaz w spirytusie tylko czystym. Zamocz cala plyte np w sloiku i zakrec go. Co jakis czas poruszaj sloikiem aby nieczystosci spod układow scalonych mogły sie wydostac.

Zostaw w takim stanie na jeden dzien. Nastepnie wyjmij z plynu i pozostaw do wysuszenia. Mozna urzyc tez suszarki.

Mam pytanie czy posiadasz jakis sprzet do flashowania telefonu??
  • Poziom 14  
    Tak wszystkie kabelki mam.Chciałem jeszcze spytać czy ktoś niemiał by może jakiś schematów do pomiaru płyty po zazaniu
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem z ciekawości przejścia i wszędzie jest 001,oprucz dwoch dolnych diód co to może być
  • Poziom 14  
    po wysuszeniu i prubie flashowania wyskakują jakieś dziwne komunikaty ''power OFF mobile first and then connect (or check cable :phone TX=low(0)expected but phone TX=high read)
  • Poziom 11  
    Sprawdz czy bateria jest naładowana i czy uzywasz czegoś pod LPT poza kabelkiem ??
  • Poziom 14  
    teraz proces flashowania przebiega normalnie do momentu wgrywania jest tylko jedna kreska palą się trzy diody dolne czyli jedna jest nie sprawna.Potem wyskakuje taki komunikat '' Flash erasing error.91 00 FF expeced,but FF FF FFreceived.Seems,that loader can not erase whole flash Check Vpp,Vbat voltage,phone type'' Co robić dalej proszę o pomoc
  • Poziom 20  
    Domyślam się po komunikacie błędu, że flash wgrywasz rolins'em i jeśli świecą Ci się diody pod klawiaturą w czasie flashowania to to nie jest nokia 3310 tylko nokia 3330 bo w tej pierwszej nie może się świecić żadna dioda. Chyba, że płyta po zalaniu jest żle wyczyszczona i jest jeszcze jakieś zwarcie.
  • Spec od GSM
    Dokładnie, masz gdzieś zwarcie i jak sie domyslam pod flashem, przydaloby sie podniesc i powybierac grzybki ;)