Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar

01 Lip 2020 23:43 4059 34
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zamontowałem sobie falownik Huawei, nowy z polskiej dystrybucji, i nie mogę założyć konta instalatora w aplikacji FusionSolar.
    Wpisuję wszystkie dane, nazwę firmy itp lecz nie przychodzi do mnie email potwierdzający założenie konta w którym jest link do potwierdzenia.
    Próbowałem juz na rożne maile przeszukałem spam na poczcie i nic.
    Ktoś coś? :/
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 10  
    I właśnie tak tez dziś zrobiłem.widocznie przez aplikacje nie da sie utworzyć konta.
    Ale mam inny problem... nie mogę aktywować falownika.. po aktualizacji oprogramowania wyswietla sie błąd niepowodzenia aktywacji :(
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 12  
    Polecam to forum w razie problemów: https://forum.huawei.com/enterprise/en/Network-Energy/forum/100027
    Warto też pierwsze uruchomienie zrobić apką dedykowaną, którą znajdziesz na stronie z dokumentacją: https://support.huawei.com/enterprise/en/cate...network-energy-pid-1482618353692?submodel=doc
    link do samej apki to: https://solar.huawei.com/~/media/Solar/APP/SUN2000.apk
    Pamiętaj do aktywacji, smartfon musi być odłączony od innych sieci Wi-Fi i z wyłączoną transmisją komórkową a podłączony tylko do ap falownika (sieci dostąpnej po QR kodzie na boku falownika)
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Pamiętaj do aktywacji, smartfon musi być odłączony od innych sieci wifi i z wyłączoną transmisją komórkową a podłączony tylko do ap falownika (sieci dostąpnej po QR kodzie na boku falownika)

Czy aby napewno wyłącony? Na popularnym portalu firmy xyz zajmującymi się fotowoltaiką jako pierwsze trzeba właczyc Wi-Fi lokalizacje i transmisje danych..
  • Poziom 12  
    Wi-fi ma być włączone ale dostępne (zapisane) punkty dostępu usunięte aby smartfon nie połączył się za ich pomocą z netem.
    Transmisja danych powinna być wyłączona przed połączeniem z AP falownika.
    Należy wywołać tzw "Oddanie urządzenia do eksploatacji.
    Są na stronie Huawei fajne manuale po polsku.
  • Poziom 10  
    @noogi niestety SUN2000 juz chyba przeszła do historii bo wywala aplikacje na telefonie podczas wpisywania loginu..
    A FusionSolar nie odpalisz bez neta tzn nie mozna sie zalogować do aplikacji.
    W każdym bądz razie zdołam sie przez Fusion zalogować lecz pierwsze co muszę zaktualizować falownik, utrudnienia mam takie ze jestem w piwnicy i mam tu ograniczone zasięgi. Pod koniec aktualizacji zostaje na 80% i wywala "porady niepowodzenie aktywacji"
    Czy DC musi być ON i mam pakować prąd w sieć podczas tej procedury?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    DC nie musi być włączone.
    W FusionSolar bez neta (tylko z połączoną siecią falownika) klikasz w trzy kropki w prawym górnym rogu na ekranie logowania i pojawia się w menu nowa opcja "Oddanie urządzenia do eksploatacji" (jak będziesz miał dostęp do internetu, to FusionSolar będzie w trybie logowania do konta i ta opcja się nie pojawi).
    Oddanie urządzenia do eksploatacji nie wymaga posiadania konta instalatora.

i jeszcze tu manual: https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1100096889/53d02db/commissioning-devices
    patrz na: Method 3: (FusionSolar App)

Pierwsza aktualizacja trwa dosyć długo i polega na przesłaniu nowego softu ze smartfona do inwertera - nie wolno odchodzić z telefonem od falownika i zapobiec uśpieniu telefonu. Włączenie neta też może przerwać tą operację.
  • Poziom 43  
    Ja uruchamiałem FusionHome i łaczyłem telefon przez Wi-Fi z Wi-Fi falownika bezpośrednio.
    Aha i lokalizację w telefonie musiałem uruchomić.
    Inaczej nie było opcji.

Potem dopiero uruchamiałem FusionSolar.
  • Poziom 12  
    FusionHome to stara apka - użyj modułu comissioningu z FusionSolar.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie Panowie.
    A więc udało się metoda 3 zgodnie z zaleceniami Huawei-a... ale......
    - Zmieniłem telefon na inny z włączoną transmisją danych i lokalizacją
    - Zdeaktywowałem siec domową Wi-Fi
    - Włączyłem na falowniku DC na produkcje
    Wszystko poszło od pierwszego razu :)
  • Poziom 9  
    Czy istnieje sposób na przyspieszenie transmisji danych w FusionSolar? Precyzując, wartości dla wytwarzanej energii wyświetlają się ze znacznym opóźnieniem, co potrafi być irytujące. W ustawieniach nie natrafiłem na nic interesującego, a to wielka szkoda. Jedyny półśrodek to bezpośrednie połączenie z inwerterem za pomocą starej aplikacji i ręczne klikanie w ikonkę "odśwież" - jest to namiastka tego co być powinno. Prędkości znanej z aplikacji SolarWeb najpewniej nie uświadczymy, jednakże będę wdzięczny za opinie i komentarz w sprawie.
  • Poziom 12  
    Nie da się tego przyspieszyć - przekazywanie danych na serwer Huawei (FusionSolar) i potem odczytywanie ich przez przeglądarkę trwa długo i słabo się odświeża.
    Jeśli chcesz pooglądać dane na żywo, to możesz podłączyć się pod modbus'a i wykorzystać jeden z dostępnych w necie softów lub zalogować się do falownika apką SUN2000 i tam w opcji monitoringu będą dane live.
  • Poziom 2  
    Witam. Właśnie wróciłem po nieudanej próbie aktywacji 6k, niby wszystko przebiega ok. do momentu aktualizacji oprogramowania.
    Po wczytaniu nowego programu, pojawia się info o braku powodzenia i zabawa zaczyna się od początku. Włączoną mam tylko stronę AC, bo jeszcze przed wymianą licznika. Czy ktoś miał podobny problem?
  • Poziom 10  
    Do ilu % doszła ci aktualizacja falownika?
    Robiles sposobem bez połaczenia z transmisja danych?
  • Poziom 2  
    topic_vw napisał:

Doszła do 80%

Dodano po 4 [minuty]:

topic_vw napisał:

Teraz widzę że komóra ma właczona dane komórkowe , myślisz ze to mógł być powód?
  • Poziom 10  
    Miałem to samo ;) Chrisoko post kol.noogi #8 oraz włącz DC podczas tej personalizacji. Szczegóły #11

W zasadzie można by powiedziec... czytaj! Wszystko już było napisane w tym temacie!
    ;)
  • Poziom 10  
    Panowie,czy ktoś może oświecić moją ciemnośc?
    Mam zamontowaną instalację z falownikiem SUN2000. Działa od marca ale nie mam pojęcia jak, poza odczytem z licznika. Nie mam pojęcia co i jak zrobić zeby choć na komputerze mieć podgląd. Nie używam smartfona i dla mnie to jakiś absurd i kosmos żeby nie móc sprawdzić jak działa instalacja. Te kurduple chinole mogli jakiś wyświetlacz wrzucić a nie trzy światełka tylko na panelu. Chciałem Froniusa z tego powodu ale akurat wtedy nie był dostępny i firma wcisnęła mi chinola. Macie jakieś rozwiązanie dla kompletnego laika?
  • Poziom 2  
    topic_vw napisał:
    Miałem to samo ;) Chrisoko post noogi #8 oraz włącz DC podczas tej personalizacji. Szczegóły #11

W zasadzie można by powiedziec... CZYTAJ! WSZYSTKO BYŁO JUZ NAPISANE W TYM TEMACIE!
    ;)
    Oki biorę na klatę. Jeszcze jedno głupie pytanie. Instalawałem z app sun2000, czy radzicie ja odinstalować i pobrać fusion?
  • Poziom 9  
    Chrisoko napisał:
    topic_vw napisał:
    Miałem to samo ;) Chrisoko post noogi #8 oraz włącz DC podczas tej personalizacji. Szczegóły #11

W zasadzie można by powiedziec... CZYTAJ! WSZYSTKO BYŁO JUZ NAPISANE W TYM TEMACIE!
    ;)
    oki biorę na klatę. Jeszcze jedno głupie pytanie. Instalawałem z app sun2000, czy radzicie ja odinstalować i pobrać fusion?

Fusion to nowsza wersja, nie zappmnij także o platformie: https://eu5.fusionsolar.huawei.com
  • Poziom 22  
    Chrisoko napisał:
    Witam. Właśnie wróciłem po nieudanej próbie aktywacji 6k, niby wszystko przebiega ok. do momentu aktualizacji oprogramowania.
    Po wczytaniu nowego programu, pojawia się info o braku powodzenia i zabawa zaczyna się od początku. Włączoną mam tylko stronę AC, bo jeszcze przed wymianą licznika. Czy ktoś miał podobny problem?

Aktualizacje tylko z AC i DC chyba że DC jest na wysokim poziomie to pójdzie.
  • Poziom 9  
    Cześć, pozwólcie że podepnę sie pod temat.
    Mianowicie chodzi mi o to, że nie widzę jaki uzyskałem dochód, pomimo że mam w ustawieniach wpisaną wartość
    Ktoś coś może pomóc? W konfiguracji ceny elektryczności wpisałem wartości w obu oknach (zarówno cena dostarczanej energii i cena zakupu) i nic. próbowałem każdej konfiguracji (tzn. wpisałem albo samą cenę dostarczonej energii albo samą cenę zakupu i na koniec obie te wartości ale dalej nie zlicza)
    Jak u Was to wygląda?
    Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar
  • Poziom 9  
    woytas73 napisał:
    U mnie to wygląda w ten sposób że wpisuje cenę 0.65 koniecznie z kropką nie z przecinkiem i zlicza oczywiście nie w euro tylko w pln (znaczek eupo pozostaje)

Zrobiłem tak jak napisałeś. Zmian nie widać. Jeszcze jedno pytanie: tą cenę masz wpisaną jako cenę dostarczanej energii czy zakupu? Mogę prosić o screen? Ponadto jak ponownie wejdę w te ustawienia to zamiast wpisanej uprzednio wartości 0.65 jest 0,65 (kropka zmienia się w przecinek)

• Poziom 14  
    U mnie jest tak jak na screenach i wszystko działa.

Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar Założenie konta instalatora falownik HUAWEI aplikacja fusion solar
  • Poziom 10  
    Witam,
    U mnie instalator powiązał swoje konto instalatora z moją fotowoltaika. Podczas próby powiązania z moim kontem dostaję komunikat, że jest już powiązane z innym kontem. Czy istnieje jakiś sposób bym mógł mieć to powiązanie? Brak eksportu do EXCELa na koncie użytkownika to jakaś porażka. Muszę dane pobierać z JSONa w tle...
  • Poziom 10  
    woytas73 napisał:
    Poproś instalatora-serwisanta o dostęp niestandardowy, jest sporo opcji które może aktywować bez niebezpieczeństwa dla systemu
    Przeglądałem poziomy uprawnienia i nie zarejestrowałem uprawnień niestandardowych. Dzięki. Muszę zapytać! Btw do inwertera mogę się połączyć lokalnie jako instalator. Ale tam też nie ma eksportu danych. Są tylko logi urządzenia.