Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Poszukuję schematu klimatyzacji Peugeot. 208 1.4 HDI 2012

02 Lip 2020 06:58 294 7
  • Poziom 3  
    Witam,
    Mam problem z klimatyzacją w peugeot 208 1.4HDI 2012 rok, mianowicie po nabiciu klimatyzacji czynnikiem, sprawdzeniu na komputerze, sprawdzeniu bezpieczników i przekaźników wszystko oczywiście powinno być okej tylko sprężarka nie startuje. Ktoś może ma wiedzę czy może istnieje ewentualnie jakiś przekaźnik pod maską który odpowiada za załączenie sprężarki. Ewidentnie po zamierzeniu prąd do niej nie dochodzi więc musi być jakaś przyczyna. Gorąca prośba o przesłanie schematu lub info może ktoś już miał taki problem i pomoże rozwiązać problem. Lato w pełni i trochę słabo.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jeżeli napięcie dochodzi do sprężarki to są dwie opcje albo sprężarka do wymiany albo zawór lub cewka jest uszkodzona. Jedno z dwóch. A jaka tam jest sprężarka? Ta informacja dużo powie. Można sprawdzić rezystancję zaworu lub cewki jak cewka to musi być przekaźnik, jak zawór to sterownik np. silnika steruje nim w miarę potrzeby wysterowania zaworu na podstawie odczytu informacji z czujnika temperatury wewnętrznej, temperatury otoczenia oraz temperatury parownika. Podaj więcej informacji to ci pomogę.
  • Poziom 3  
    Witaj,
    Dzięki za chęć niesienia pomocy w potrzebie. Problem jest następujący. Klimatyzacja manualną. Sprawdziliśmy bezpieczniki w kabinie kierowcy, wszystkie działają jak trzeba. Bezpieczniki i przekaźniki pod maską działają jak trzeba. Dla przyzwoitości wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowe. I nic zasilanie nie dochodzi do sprężarki, nie ma tak zwanego kliknięcia. Sprężarka nie startuje. Po wyrzuceniu na komputer nie pokazuje żadnych błędów. Wskazania odczytu: temperatura na parowniku, komputer peugeot wskazuje wartość 30,5 stopni A powinno być ok. 14. Przed nabyciem klimatyzacji nie można było wypompowac czynnika. Ciśnienie wskazywało 8 at. A powinno wskazywać 4. Po nabiciu ok. 4. Ale co z tego jak nie podaje prądu na sprężarkę. Dlatego szukamy punktu zaczepienia bo nie znaleźliśmy bezpieczniki pod maską odpowiadającego za rozruch sprężarki. Powinno być dwa w kabinie kierowcy to znajduje się pod nr 29. A pod maską nie ma. Dlatego poszukuję schematu lub ewentualnie wskazania na co mogę zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję, jak pomożesz dobre winko ze mnie.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Pytania:
    Czym to diagnozujesz?
    Jakie ciśnienie pokazuje w ECU?
    Twierdzisz, że nie można było odciągnąć całego czynnika...bardzo dziwne...Czy podłączyłeś stronę ssącą i tłoczną czy tylko tłoczną?
    Co pokazują zegary? Może sprężarkę włącza na chwilę i później rozłącza i jest jakiś błąd stały który nie pozwala jej włączyć.
    Czynnik zmienia ciśnienia wraz ze wzrostem temperatury. Jak przyjedziesz autem rozgrzanym to mimo niedziałającej klimatyzacji będzie wysokie ciśnienie, ponieważ gaz rozpręża się wraz ze wzrostem temperatury. Jak masz na dworze -10 ciśnienie na tłocznej będzie około 3 bar, jak przyjedziesz jak będzie +35 i silnik rozgrzany to będziesz miał np. 8 bar.
    Jakie są parametry temperatur w sterownikach?
    Ciśnienie nie jest wyznacznikiem ilości czynnika w układzie.
    Napięcie na sprężarkę, jeżeli jest sprężarką sprzęgłową czyli cewka koło sprzęgło to musi być przekaźnik.
    Nie jestem pewny ale w nowszych modelach samochodów a Twój się do nich zalicza przeważnie były elektrozawory montowane z tyłu sprężarki regulujące wydajność sprężarki w miarę potrzeb osiągnięcia efektu chłodzenia. W poniedziałek zerknę czy mam schemat do tego układu i odezwę się.
  • Poziom 3  
    Witam
    Sprężarka klimatyzacji SANDEN peugeot citroen nr 9678656080. To chyba tutaj jest główny problem bo jednak prąd do niej dochodzi. Ciekaw jestem czy to można zregenerować i czy gra warta jest świeczki.
    Dziękuję za informację i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Skoro prąd dochodzi to walnięta cewka, a właściwie to bezpiecznik termiczny. Tak czy tak trzeba sprężarkę odkręcić od bloku i można wyjąć cewkę. Jeżeli tego nigdy nie robiłeś i nie masz odpowiednich "segerów" to daj se spokój.
    Natomiast skoro wiesz co jest uszkodzone więc udaj się do warsztatu i możesz negocjować cenę usługi.
  • Poziom 3  
    Witam,
    Tak zdemontuję sprężarę i zawiozę do regeneracji zobaczymy co mi powiedzą.
    Dziękuję za wszystko napiszę jak tylko coś ustawę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Witam
    Po zdemontowaniu sprężarki, zamówiłem cewkę bo przecież prąd dochodził tylko ona milczała. Po samodzielnej wymianie ewki słychać tzw. pstrykniecie, to znaczy ze sprężarka się załącza. Od razu wieje niesamowity chłód taki, że po chwili nie można wytrzymać. Na drugi dzień obudziłem się z bolacym uchem ale szczęśliwy. Dziękuję wszystkim z całego serca za zaangażowanie i pomoc w pokonaniu problemu. Posiadacie naprawdę wielką wiedzę. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia w następnych problemach z elektryką.