Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] rolety zewnetrze nie dociaga

damian1987rr 02 Jul 2020 14:33 630 12
    damian1987rr
    Level 9  
    rolety zewnetrze nie dociaga Witam
    Mam rolety radiowe Portos, pilot PORTOS RR-5 T.
    Rolety ładnie się otwierają zamykają tylko przy zamykaniu roleta dochodzi do samego dołu a na gorze zostają prześwity pomiędzy panelami ,
    w oknach 150 na 150 jest mniej więcej dwa paski a w oknach balkonowych jest to około 10 pasków prześwitu przy całkowitym zaciemnieniu - te paski wpuszczają sporo światła , czy problem może leżeć w zaprogramowaniu czy coś jest nie tak z roletami ?
    Proszę o sugestie https://obrazki.elektroda.pl/8604124400_1593700629.jpg
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    emarcus
    Level 38  
    damian1987rr wrote:
    Witam
    Mam rolety radiowe Portos, pilot PORTOS RR-5 T.
    Rolety ładnie się otwierają zamykają tylko przy zamykaniu roleta dochodzi do samego dołu a na gorze zostają prześwity pomiędzy panelami ,
    w oknach 150 na 150 jest mniej więcej dwa paski a w oknach balkonowych jest to około 10 pasków prześwitu przy całkowitym zaciemnieniu - te paski wpuszczają sporo światła , czy problem może leżeć w zaprogramowaniu czy coś jest nie tak z roletami ?
    Proszę o sugestie [img-0]

Tak, jest cos nie tak(?)!
    Ja mam podobne, też radiowe (chyba), ATOS VR-10S -(Voice Recognition zamiast pilota)
    Jak je zamknałem tydzień temu to są szczelne do dzisiaj..., żadnych problemów nie zauważyłem.

Moderated By Marek J.:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

damian1987rr
    Level 9  
    niestety tak jest od samego począdku , wykonawca twierdził ze rolety się "wyrobią" i będą dochodzić niestety nic na to nie wskazuje ...
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    damian1987rr wrote:
    wykonawca twierdził ze rolety się "wyrobią"
    Wyrobić to się może g...o w betoniarce.
    damian1987rr wrote:
    będą dochodzić
    Dochodzić to można podczas s......u.
    Sorry, że tak dosadnie. Kto uruchamiał rolety? Jeżeli wykonawca niech poprawi to za co wziął pieniądze. Może sterowniki radiowe są źle ustawione?

Moderated By Marek J.:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

damian1987rr
    Level 9  
    [quote="maurycy123"]
    damian1987rr wrote:
    wykonawca twierdził ze rolety się "wyrobią"
    Wyrobić to się może g...o w betoniarce.
    damian1987rr wrote:
    będą dochodzić
    Dochodzić to można podczas s......u.

No nie mogłeś się powstrzymać bez głupiego komentowania, napisałem wcześniej ze proszę o sugestie, od montażu miną ponad rok także wykonawca pewnie mnie zignoruje , on jedynie zamontował rolety podpinałem pod siec i "programowałem" sam dlatego zastanawiam się czy dobrze to zrobiłem
    palmus
    Level 31  
    Problem widziałbym w wieszakach i ilości lamelek w kasecie.Czyli wieszaki powinny być na metalowych paskach, które powinny pierwsze lamelki ustawić pionowo na zewnętrznej ściance kasety po pełnym rozwinięciu.Wowczas wszystkie powinny grawitacyjne opaść .Drugi powód to początek prowadnic-przejście z kasety w prowadnice.Jak tam się pojawi opór to ilość rozwiniętych z wałka lameli nie dociśnie tych poprzedzających.Po zdjęciu dekla zobaczysz co tam w środku blokuje.Jasne, że powinieneś sprawdzić krańcowkę, żeby ew. więcej lamelek odwinęło się z wałka.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    damian1987rr wrote:
    No nie mogłeś się powstrzymać bez głupiego komentowania
    Nie głupiego tylko szczerego.
    damian1987rr wrote:
    od montażu miną ponad rok
    O tym nie napisałeś.
    damian1987rr wrote:
    także wykonawca pewnie mnie zignoruje
    Jeżeli kupowałeś na osobę prywatną (nie na firmę) to masz dwa lata gwarancji.
    damian1987rr wrote:
    on jedynie zamontował rolety podpinałem pod siec i "programowałem" sam dlatego zastanawiam się czy dobrze to zrobiłem
    Widocznie nie jeżeli jest tak od samego początku. W roletach nie ma się co "ułożyć". Rolety mają swoje krańcówki które wyłączają otwieranie czy zamykanie. Według mnie źle je zaprogramowałeś i teraz szukasz winnego.
  • Helpful post
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Ptowierdzam. Należy zdjąć pokrywę, zobaczyć, sfotografować i wrzucić na forum. Zbyt dużo tych niedomkniętych prześwitów. Stawiam na błąd w ustawieniu krańcówki dolnej.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Marek J. wrote:
    Należy zdjąć pokrywę, zobaczyć, sfotografować i wrzucić na forum.
    Jeżeli jest to domek to zapewne ocieplony i struktura położona więc z dostępem będzie problem.
  • Helpful post
    lamerb
    Level 25  
    Jeżeli elewację wykonywał fachowiec to nie będzie żadnego problemu z dostępem. Rolety są tak skonstruowane by można je było bez problemu naprawić w gotowym domu.
    Problem może mieć 2 przyczyny:
    - źle ustawiona krańcówka
    - zbyt krótki pancerz (wątpię).

Natomiast pojedyncze prześwity w rolecie to zazwyczaj efekt czegoś co się dostało pomiędzy lamele (np. ziarno pisaku). Wystarczy poprzesuwać lamele względem siebie (lewo - prawo) i problem zazwyczaj znika.
    damian1987rr
    Level 9  
    rolety zewnetrze nie dociaga rolety zewnetrze nie dociaga No wiec tak nie szukam winnego , jest tak od samego począdku , zgłosiłem to wykonawcy i on stwierdził ze rolety musza się ułożyć i będzie ok , to jest forum dyskusyjne ja nie mam powodu wymyślać i kłamać ze coś złe zrobiłem , Tym bardziej ze napisałem ze programowałem sam , mam problem opisałem problem i szukam pomocy a nie zbędnych komentarzy ,

Dwa dni temu zdjąłem pokrywę maskującą i zauważyłem ze są tam śrubki do regulacji dolna śrubkę systematycznie przekręcałem w lewa stronę do momentu aż zniknęły wszystkie prześwity , zrobiłem to w pozostałych sześciu roletach i jestem zadowolony prześwity zniknęły , instrukcje programowania przestudiowałem kilkukrotnie - nie da rady tego w inny sposób zaprogramować a o śrubkach regulacyjnych nie miałem pojęcia.
    Tak jak napisałem śrubkę przekręcałem w po około pół obrotu lewą strunę przy otwartych roletach następnie zamykałem roletę sprawdzając ile prześwitów zniknęło. ( być może roleta powinna być zamknięta i wtedy powinienem " domykać" ja śrubką - nie wiem

W każdym razie dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc .

Dla osób które będą mieli podobny problem wklejam zdjęcie mechanizmu i zdjęcie zasłoniętych rolet
    Są zamknięte idealnie i szczelnie , przepraszam za jakość zdjęć
    Pozdrawiam

https://obrazki.elektroda.pl/7768758800_1593937955.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/5447204800_1593938223.jpg
    lamerb
    Level 25  
    Czyli diagnoza była słuszna:
    lamerb wrote:
    - źle ustawiona krańcówka

Gdybyś krańcówkę regulował przy zamkniętej rolecie miałbyś znacznie mniej pracy.
    damian1987rr
    Level 9  
    rozwiązanie problemu - zle wyregulowane "krancowki"