Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio

69DMk69 02 Jul 2020 18:32 1095 9
    69DMk69
    Level 6  
    Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio

Witam albo jestem juz głuchy albo cos jest nie tak. Prosiłbym zeby ktoś mi doroadził. Mam w samochodzie takie o to sprzęt :

= Alpine cda 9851r
    = l.a. sound car audio 1400w 1400.5 ( wzmacniacz)
    = Kondensator renegate 1.2f

Głośniki :

przód
    = Syczki peinga
    = blow gdn-16 200w 8ohm
    = zwrotnice
    środek
    = peiying py-bg402t6 4cala 80w 4ohm
    tył
    =peiying py-bg620ct6 6'5cala 120w
    Subwoofer
    =renegade gtr1000 4ohm 250rms/500w
    =pioneer ts-w309s4 4ohm 400rms/w1400

I teraz tak! Jak to wszystko skonfigurowac podlaczyć/ pozmieniac miejsca zeby to grało dobrze ewentualnie porady co w przyszłosci mozna byłoby wymienic. Chodzi o to ze chce zostac tylko przsy tym jednym subwooferze z pioneera ale strasznie slaby bass jest. I przy podłaczeniu 2 na raz gra to lepiej. Prosze o porady jak to poustawiac również na wzamczniaczu i radiu zeby to grało solidnie. Badz jakis schemat podlaczenia. Mam akumulator z tyłu a auto to mercedes clk 208 Pozdrawiam mam nadzieje ze jesno sie wyraziłęm o co mi chodzi ;)
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Na tym wzmacniaczu zrobisz system 4.1 także masz za dużo głośników. To raz. Dwa to to że kable to tragedia. Trzy to pokaż zdjęcie środka tego wzmacniacza bo nie ma w internecie nic a nic o nim. Pokaż zdjęcie tych gałek na nim to ci powiemy jak je poustawiać. Pokaż zdjęcie panelu z chinchami. Radio masz bardzo dobre. Kondenstaor wywal, nic nie daje.
  • Helpful post
    adam_1991r
    Level 27  
    Peiying py-bg620ct6 daj do przednich drzwi. Tweetery do góry a na dole woofer. Do bagażnika daj sobie tego Pioneera. Przednie głośniki i suba zasil tym wzmacniaczem. Resztę sprzętu sprzedaj. Chyba że masz już dziury w półce to daj tam te blow i odłącz albo podłącz do tego wzmaka.

Ustaw gain miernikiem. Na necie znajdziesz instrukcje.

W radiu lub na wzmaku ustaw:
    Sub LPF 60Hz/12db . Sub level na +10
    Przód HPF 80Hz/12
    Wszystkie loud, eq itp. na 0
    69DMk69
    Level 6  
    HMM ogolnie to w aucie jest miejsce na 6 głosnikow plus tweetery. w drzwiach tweetery na dole 6'5 oraz 4 cala. a z tylu jest miejsce na 6'5. Rzecz polega na tym ze on lepiej gra na tym subwooferze z renegade niz pioneer. NIe wiem czy to jest spowodowane złą skrzynia dla tego pioneera czy co? Trzeba becie budowac nowa skrzynie do niego?

Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio Konfiguracja/porada car audio? - konfiguracja jak poprawnie podłączyć Car audio
    adam_1991r
    Level 27  
    No skrzynia pioneera jest masakryczna. Możesz spróbować dać pioneera do skrzyni renegate :) Ale wypadało by zrobić nową obudowę która będzie przystosowana do tego pionka. Co do przodu to nie ma znaczenia że ma tyle miejsc. I tak bym odłączył ten mniejszy głośnik i zostawił woofer i tweeter. Jak chcesz wykorzystać te miejsce to trzeba by pomyśleć o zestawie 3way. I wtedy odpowiednią zwrotnicą to pociąć i będzie to miało ręce i nogi. W innym wypadku nie ma to sensu i ten 10cm głośnik gra niepotrzebnie to samo co woofer i tweeter i dźwięki się na siebie nachodzą i podbijają.

No i jest jeszcze sprawa wzmacniacza który może być na tyle słaby że nie radzi sobie z tym pionkiem. A renegate jest słabszy i ten wzmacniacz jeszcze jakoś daje radę
    69DMk69
    Level 6  
    Rozumiem a teraz pytanie jaka skrzynia zbudowac kupic? Jakas bass reflex czy moze zamknieta ?
    69DMk69
    Level 6  
    Dobrze pionnera wsadziłem w zamknieta szczelinowa skrzynie i gra MEGA! Teraz pytanie jak skonfigurowac na wzamcniaczu zeby to miało sens?
  • Helpful post
    adam_1991r
    Level 27  
    Nie ma czegoś takiego jak zamknięta skrzynia szczelinowa. Jest albo zamknięta albo szczelinowa :)

Co do ustawień to pisałem mniej więcej jak ustawić u góry :)
    sunrise84
    Level 42  
    adam_1991r wrote:
    Peiying py-bg620ct6 daj do przednich drzwi. Tweetery do góry a na dole woofer. Do bagażnika daj sobie tego Pioneera. Przednie głośniki i suba zasil tym wzmacniaczem. Resztę sprzętu sprzedaj. Chyba że masz już dziury w półce to daj tam te blow i odłącz albo podłącz do tego wzmaka.

Ustaw gain miernikiem. Na necie znajdziesz instrukcje.

W radiu lub na wzmaku ustaw:
    Sub LPF 60Hz/12db . Sub level na +10
    Przód HPF 80Hz/12
    Wszystkie loud, eq itp. na 0

Kolega dał dość dobre i mądre rozwiązanie na początek .
    Ja z mojej strony dodam że subwoofer pioneer wpiałbym w CH5 we wzmacniaczu i wyjście REAR w radiu .

A na dzień dobry to zrób człowieku porządek z kablami zasilającymi w aucie zanim spalisz samochód i resztę otoczenia .
    W pierwszym lepszym sklepie elektronicznym zakup jakieś miedziane końcówki oczkowe , rurki termokurczliwe i zakończ nimi te "obgryzione" kable.
    Nie muszę chyba pytać że jakikolwiek bezpiecznik na kablu plusowym(miedzy akumulatorem a wzmacniaczem jak najbliżej akumulatora) do tego wzmacniacza posiadasz .

Co do kondensatora ja osobiscie bym go zostawił , bo w niczym nie przeszkadza a będą łagodniejsze spadki napięć przy mocnym uderzeniu basu.