Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S7 Edge - Ekran świeci na przemian kolorami

fhufeniks3 02 Jul 2020 21:46 741 4
    fhufeniks3
    Level 2  
    Witam wszystkich,
    mam samsunga s7 edge z uszkodzonym ekranem (popękany) ale podzespoły działają, kupiłem drugiego dla wyświetlacza. Sprzedający opisał go jako telefon,który kupił do naprawy ale nie miał czasu się tym zająć itd itp. Telefon oczywiście sprzedawał jako uszkodzony. Uszkodzenie polegało na tym,że po uruchomieniu cały ekran jednolicie świeci na przemian kolorami: biały,czarny,czerwony,czarny,zielony,czarny,niebieski i od nowa biały ,czarny itd.Miałem nadzieję,że to wada płyty głównej i kupiłem to coś. Po wymianie podzespołów czyli przełożeniu dobrych wnętrzności z samsunga ze zbitym ekranem do tego z "dobrym" sytuacja jest dokładnie taka sama. Moje pytanie brzmi: co może być padnięte: wyświetlacz, taśma?A może coś innego.Dodam że ekran,który kupiłem nie ma żadnych wad w postaci uszkodzeń szybki,wyświetla kolory jednolicie bez bad pikseli i pasków. W kieszonce na kartę sim marker wilgoci jest ok tzn. nie ma śladów zalania. W trybie recovery wykrywany przez komputer ale nie da się nic wgrać (odin wykrywa ale przy próbie flaszowania nie może nawiązać połączenia z telefonem) ani zresetować do ustawień fabrycznych ze względu na to,że na ekranie nic poza kolorami się nie pojawia. Czy ktoś z Kolegów spotkał się z podobnym problemem i czy jest na to jakieś sensowne rozwiązanie oprócz zakupu nowego wyświetlacza :(. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    fhufeniks3
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź.Czy jest to do naprawienia?
    Mateusz3322
    Level 12  
    Nie. Uszkodzenie powstało przy nie ostrożnym demontażu. W pewnym miejscu taśma została zbyt mocno zagięta i pękła gdzieś wewnętrzna struktura co powoduje że zamiast obrazu masz kolory albo jakieś paski.
    fhufeniks3
    Level 2  
    Dziękuję choć liczyłem,że to można jakoś ogarnąć.No ale w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak szukać kolejnego wyświetlacza.W tej sytuacji temat zamykam.
    Pozdrawiam.