Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55MU7042 - Drganie obrazu

03 Lip 2020 01:29 216 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam taki problem ze od pewnego czasu moj TV dziwnie sie zachowuje. obraz drga/trzesie sie w mniej wiecej 2 sekundowych odstepach - obraz sie przesuwa i wraca na miejsce. Po odlaczeniu na dluzsza chwile jest spokoj na jakies 2-5h i znowu to samo.

Ostatnio tak sie zachowywal 2 miesiace temu i od tamtej pory byl spokoj a teraz znowu to sie dzieje. Nie wiem co
    ma na to wplyw?

jakiego kosztu naprawy moglbym sie spodziewac?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 26  
    Na początek do sprawdzenia połączenia taśm od T-con i driver LCD. Wypnij tasiemki, posprawdzaj czy nie ma tam zabrudzeń, uszkodzeń i wepnij z powrotem i zobacz czy się poprawi.
    Z twojego opisu wygląda na to, że matryca raczej OK, jak to co pisałem wyżej nie pomoże, to winy szukaj w T-con lub płyta główna. Możesz też w momencie gdy obraz świruje popsikać sprężonym powietrzem na T-con, a jak nic się nie zmieni to na płytę główną, w tym czasie obserwuj obraz w lustrze czy się nie zmienia.
    Chyba, że ktoś będzie miał skuteczniejszą receptę dla Ciebie. Pozdrawiam
  • PCBwayPCBway
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    dziwnie sie zachowuje. obraz drga/trzesie sie w mniej wiecej 2 sekundowych odstepach - obraz sie przesuwa i wraca na miejsce.

:?:
    1. góra-dół
    2. prawo-lewo
  • Poziom 2  
    lisek napisał:
    Cytat:
    dziwnie sie zachowuje. obraz drga/trzesie sie w mniej wiecej 2 sekundowych odstepach - obraz sie przesuwa i wraca na miejsce.

:?:
    1. góra-dół
    2. prawo-lewo

Góra-dół
  • Spec od monitorów
    T-con lub uszy na matrycy (jak sa )
    - sygnały SKV

:idea: potrzebne pomiary
    - plus nazwa matrycy

Dodano po 7 [minuty]:

T-con lub uszy na matrycy (jak sa )
    - sygnały SKV