Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haier Flexis+ - dodanie do aplikacji mobilnej SmartAir2

04 Lip 2020 08:24 318 6
  • Poziom 19  
    Witam

Mam kłopot z dodaniem klimatyzatora do aplikacji mobilnej. Ale po kolei. Kilka tygodni temu zainstalowałem aplikację mobilną w telefonie, zarejestrowałem konto. Ten długi czas między instalacją aplikacji, a dodawaniem klimatyzatora do aplikacji może być istotny, choć pewności nie mam. Kilka dni temu spróbowałem dodać sprzet do aplikacji. Wszystko szło poprawnie. Telefon znalazł sieć udostępnianą przez moduł WIFI klimatyzatora. Potem udało się przełączyć klimę na sieć domową. Niestety w ostatnim kroku, gdy następuje zapisanie konfiguracji w chmurze, wyskoczył błąd Bad token.... Wydaje mi się że wygasł token logowania do chmury, ale pewności nie mam. Stan na teraz jest taki, że telefon nie widzi klimatyzatora, nie widzi jego fabrycznej sieci WiFi U-A...... więc nie mogę ponowić procedury dodawania do aplikacji mobilnej. Moduł WIFI loguje się do sieci domowej i jest widoczny na liście DHCP, ale co mi z tego? No i .... Jak z tego wybrnąć? Przydałby się jakiś reset do ustawień fabrycznych, ale w dokumentacji nie jest opisane jak to zrobić. Odłączenie zasilania na kilka godzin nic nie daje.
  • Poziom 15  
    Cześć.
    Zadzwoń na serwis Haier, na pewno pomogą w tej kwestii.
  • Poziom 10  
    Czy udało się Panu przebrnąć przez ten problem? Mam identyczną sytuację.
  • Poziom 19  
    Niestety nie. Rady serwisu Haiera nie były skuteczne. Na razie zostawiłem temat z braku czasu. Planuję wyjąc z klimatyzatora moduł WiFi na dłuższy czas. Może jakoś wyparuje mu konfiguracja:-)
  • Poziom 10  
    Jeszcze nie zaglądałem do klimatyzatora bo nie mam takie drabiny ale podobno u wejścia przewodu zasilającego jest jakaś klapka a pod nią 2 przyciski, w tym reset. I to może pomóc. To podobno klimatyzator pamięta sieć a nie moduł.
  • Poziom 19  
    Coś takiego też wyczytałem, choć dotyczyło to Daikina. Może faktycznie konfiguracja zapisana jest w klimatyzatorze. Tylko czy nie rozjadę w ten sposób jakichś innych ustawień klimy wprowadzonych przez instalatora? Nie wiem czy takie są. Bo robimy reset do ustawień fabrycznych całości urządzenia. U mnie dostęp jest bezproblemowy. Jutro zajrzę. A w przyszłym tygodniu można by zadzwonić do Haiera i zapytać czy to bezpieczne.
  • Poziom 10  
    Mi serwisant mówił, że jakby coś się dziwnego działo z klimą to mam zresetować. A klima po resecie będzie uruchamiać się 3 minuty i dopiero zacznie chłodzić.