Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RSA1DTMG - Wyciek wody

04 Lip 2020 12:38 303 1
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam lodówkę Samsung RSA1DTMG (posiada dystrybutor wody i lodu oraz system no-frost). Od jakiegoś czasu lodówka tak jakby spuszcza wodę która wylatuje dołem od przodu prosto na podłogę. Wydaje mi się ze dzieje się to regularnie w stałych porach rano i wieczorem choć nie jestem tego pewien na 100%. Myślałem ze to może system podajnika lodu lub dystrybutor wody jest uszkodzony i odłączyłem dopływ wody oraz wyłączyłem tworzenie się lodu jednak wyciek nadal następuje. Czy ktoś ma jakieś pomysły gdzie można szukać problemu i czy spotkał się z czymś takim?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 24  
    Wygląda że jest to woda z odladzania parownika ,może jakiś weżyk nie trafia do wanienki na skropliny lub jest uszkodzony.
    Trzeba "zanurkować" i go obejrzeć a zwlaszcza sprawdzić drożność kanału w chlodziarce lub zamrażarce pod drzwiami przed którymi zbiera się woda o ile podloga jest pozioma.
    A pod szuladami w komorach to nie ma wody? Od tego trzeba zacząć "śledztwo"!
    Kanał może być niedrożny a woda sobie poradzi bez zadawania pytań.