Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WF60F4E0N0W/EO - Pralka awaria przetwornicy

MplusM 04 Jul 2020 19:45 1185 6
    MplusM
    Level 4  
    Cześć, podczas prania umarła 4 letnia pralka Samsung WF60F4E0N0W/EO. Wymontowałem przedni panel, w module zobaczyłem upalona (ukruszona) cześć ze zdjęcia, części sąsiadujące były okopcone. Czy idzie to wymienić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    TONI_2003
    Moderator
    MplusM wrote:
    Czy idzie to wymienić?
    Tak należy naprawić przetwornicę, a w tym wypadku jest to rezystor R41=1,2Ω-1200m oraz układ scalony 2QR2280Z. Lecz czy masz czym i nie jest to dla Ciebie problemem do ogarnięcia?
    MplusM
    Level 4  
    Niestety nie mam takich zdolnosci. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Wymontowalem modul ale poki co, zaden magik nie chce podjac sie naprawy
    MplusM
    Level 4  
    Dziekuje. A jeszcze jedno-czy aby wyciagnac plytke wystarczy wyciac ja po obwodzie, czy jest calkiem przyklejona?
  • Helpful post
    TONI_2003
    Moderator
    MplusM wrote:
    A jeszcze jedno-czy aby wyciagnac plytke wystarczy wyciac ja po obwodzie, czy jest calkiem przyklejona?
    Od spodu PCB czyli od strony lutowania elementów jest jeszcze gorzej zalane tą substancją i zassane do podłoża. Nie jest to robota dla amatora i nawet wielu serwisantów zrobiło dodatkowe mikro uszkodzenia ścieżek co jest wielce uciążliwe do znalezienia. Lepiej jest tylko odsłonić wiadomy obszar potrzebny do naprawy uszkodzenia czyli tak zwany otwór inspekcyjny od spodu kieszeni w plastyku.