Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini Test: Najtańszy zestaw bitów

tomybb 05 Lip 2020 00:08 3765 18
  • Mini Test: Najtańszy zestaw bitów

Tak naprawdę to nie planowałem kupna czegoś takiego. Potrzebowałem dołożyć coś do darmowej wysyłki od jednego sprzedawcy. W bardzo niskiej cenie znalazłem taki oto zestaw małych bitów. Początkowo nawet na niego nie zwróciłem uwagi. Później zobaczyłem że ma nawet dobre oceny. Pomyślałem że zaryzykuję. Włożę i zostawię w samochodzie, może raz w roku się przyda. Np. przy wymianie baterii w pilocie.:)
    Opakowanie nawet przemyślane. Górna pokrywa odkręcana.
    Mini Test: Najtańszy zestaw bitów Mini Test: Najtańszy zestaw bitów

Jeden bit niestety, tak jakby nie miał swojego miejsca. Jak jest założony na uchwyt, to pojemnik się nie zamyka. Musi więc gonić luzem.
    Bity niestety nie mają żadnego oporu przy wyciąganiu. Przy lekkim przechyleniu wszystko wylatuje.

A tak one się prezentują. Widać, że jeden jest dłuższy od pozostałych :).
    Mini Test: Najtańszy zestaw bitów Mini Test: Najtańszy zestaw bitów Mini Test: Najtańszy zestaw bitów

Wykonanie bardzo słabe. Widoczne ubytki. Niesymetryczne.

Myślę, że dużym sukcesem będzie, jeśli w ogóle torxy będą pasować do śrub. No i właśnie. Nie bardzo. Mniejszy torx zdecydowanie za mały, większy, nie chce wejść. Musiałbym go chyba dobić.:)

Uchwyt, to chyba jedyny element zestawu który sprawia dobre wrażenie. Magnes w nim słaby, ale przynajmniej bit samoczynnie nie wypada.

Sprawdzamy jak zachowa się końcówka. Przykręcam do oporu. Najpierw dosyć cienka blacha. Tutaj sukces. Gwint w blasze udało się przekręcić. Chociaż bit wygląda po tej operacji jeszcze gorzej. Przy tradycyjnej nakrętce, przy próbie przekręcenia na siłę przegrywa totalnie.

Kolejny wkręt, większy torx. Wkręcamy w płytę meblową 18mm. Tutaj nadspodziewanie dobrze.
    Mini Test: Najtańszy zestaw bitów Mini Test: Najtańszy zestaw bitów Mini Test: Najtańszy zestaw bitów

Ale to tylko dlatego, że producent zastosował bardzo mały uchwyt. Nie jestem w stanie, za jego pomocą użyć dużego momentu.

Po zastosowaniu większego pokrętła, od razu widać co się dzieje.

Na koniec zostawiłem najlepsze. Cena.

Warto dodać, że jest to cena w Polsce, w której jest także VAT i marża sprzedawcy. Jak komuś opłaca się tworzyć coś takiego, tego nie wiem. Za tą cenę nie można spodziewać się niczego porządnego. Że pokrętło sprawia wrażenie w miarę dobrego to już wiele. Może się czasem przydać np. w innym zestawie. Oceny produktu jednak według mnie zdecydowanie za wysokie. Tak jak wspomniałem na początku, zestaw do przykręcenia jednej śruby w roku może i się nada. Do częstszej pracy - absolutnie nie.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    tomybb
    Poziom 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
    Specjalizuje się w: naprawa rtv agd, Artykuły Elektroda.pl
    tomybb napisał 1461 postów o ocenie 777, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    krzbor
    Poziom 19  
    Moje spostrzeżenia: jeśli jesteś amatorem (nie wykorzystujesz profesjonalnie sprzętu) to kup tanią wiertarkę z LIDLu czy Biedronce i dobre markowe wiertła, kup marketową wkrętarkę a do tego dobre (nie będą tanie) bity. Zapłacisz mniej niż "odwrotny" zakup, a będziesz zadowolony. Na pewnych rzeczach nie można "oszczędzać", a należą do nich: wiertła, bity, śrubokręty, pilniki, brzeszczoty.
    abdul.98
    Poziom 14  
    mam większy zestaw takich bitów to jest totalna porażka u mnie płaskie śrubokręty maja przeznaczenie do podważania a reszta po prostu jest na zajechanie
    mat343
    Poziom 12  
    Też mam coś podobnego i u mnie można rozłożyć rękojeść na dwie części. Czyli jak śrubka za mocno trzyma to uchwyt bitu zaczyna się kręcić wkoło i można go sobie wyciągnąć z rękojeści. Nie wiem za bardzo po co, ale jest taka funkcja.
    niewolno2
    Poziom 39  
    Kupiłem swego czasu od wschodnich sąsiadów za 5zł, totalna porażka, chłam do kwadratu, bity chyba zrobione są z plasteliny bo potrafią się poddać nie polecam.
    Koolo
    Poziom 17  
    Jak ktoś szuka tanich i przyzwoitych bitów polecam Stanley STHT0-70885 za 29 zł w ...
    szeryf3
    Poziom 21  
    Jaka cena takie wykonanie.
    Jeżeli masz u siebie sklep Action to zobacz w nim podobny zestaw za 11 zł. Jest napewno troszeczkę lepszy niż masz obecnie.
    adambyw
    Moderator Akustyka
    Kupiłem sobie podobny, tylko większy zestaw ze względu na dużą liczbę nietypowych bitów. Jak np trójkąt. Ale tak, są to jednorazówki. O ile ten jeden raz uda się coś odkręcić/zakręcić.
    eurotips
    Poziom 36  
    Wkręty teraz też są podłej jakości, nawet solidny bit i dobrze pasujący nie gwarantuje sukcesu, a takim badziewiem to porażka murowana już na wstępie, przy rozkręcaniu.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    mat343 napisał:
    Nie wiem za bardzo po co, ale jest taka funkcja.
    To nie funkcja (zamierzony efekt) a zwykła niedoróbka.
    A co do zestawu z tematu - po raz kolejny potwierdza się fakt, że tanie nie będzie nigdy dobre.
    A ponieważ akurat trochę w swoim życiu śrubek przykręcałem mogę powiedzieć, że nie ma nic gorszego jak złej jakości wkrętak. Nie dość, że sam się uszkodzi szybciej niż zdąży się odkręcić śrubkę to i samą śrubkę zniszczyć może - a wtedy na własnej skórze się przekonamy, że nie warto oszczędzać. Nie warto, bo to POZORNA oszczędność - odkręcenie śruby ze zniszczonym gniazdem na wkrętak skutecznie może nas w tym utwierdzić.
    Tak więc Autor tym tematem zrobił (W moim mniemaniu) bardzo dobrą robotę.
    Nie mamy dobrych wkrętaków ? Nie kupujmy badziewia. To mści się. Również w wypadku ewentualnego utwierdzenia złych nawyków. Nie warto- naprawdę - kupować jednorazówek - taniej wyjdzie zakup wkrętaków/bitów dobrej (nie koniecznie od razu najlepszej) jakości - bo starczą na dłużej i po czasie zakup nam się zwróci.
    tomybb
    Poziom 26  
    Jak dla mnie do wykorzystania z tego zestawu jest opakowanie wraz z pokrętłem. Bity wymienić na inne. Skompletować niewielki zestaw np. właśnie do samochodu na czarną godzinę.
    Ja przekonałem się jeszcze o jednej rzeczy. Nie warto wierzyć oceną na portalu aukcyjnym. Szkoda.

I jeszcze tak z ciekawości. Zestaw kosztuje 3,89zł. Od tego trzeba odliczyć 23% VAT-u, prowizję za sprzedaż którą zgarnia portal aukcyjny i marże sprzedawcy. Sprzedawca, odkupił od producenta który także musiał coś na tym zarobić. To ile w takim razie może kosztować wyprodukowanie czegoś takiego? :) Ten przedmiot, mimo, że tandetny należy do grupy produktów w mojej prywatnej kategorii: "jak to możliwe".:)
    Awyrdonyt
    Poziom 27  
    To prawdopodobnie jakiś odpad, który został sprzedany w okazyjnej cenie. Producent odzyskał część kosztów zamiast wyrzucić towar do śmietnika.
    Lewko
    Poziom 6  
    tomybb napisał:
    Jak dla mnie do wykorzystania z tego zestawu jest opakowanie wraz z pokrętłem. Bity wymienić na inne. Skompletować niewielki zestaw np. właśnie do samochodu na czarną godzinę.
    Ja przekonałem się jeszcze o jednej rzeczy. Nie warto wierzyć oceną na portalu aukcyjnym. Szkoda.

I jeszcze tak z ciekawości. Zestaw kosztuje 3,89zł. Od tego trzeba odliczyć 23% VAT-u, prowizję za sprzedaż którą zgarnia portal aukcyjny i marże sprzedawcy. Sprzedawca, odkupił od producenta który także musiał coś na tym zarobić. To ile w takim razie może kosztować wyprodukowanie czegoś takiego? :) Ten przedmiot, mimo, że tandetny należy do grupy produktów w mojej prywatnej kategorii: "jak to możliwe".:)

Myślę że te bity służą jako tzw. dopychacz do SMARTA. Załóżmy że chcesz kupić rzeczy od sprzedajcego za hmm... 36zł. Brakuje ci 4zł do darmowej wysyłki. Dorzucasz bity i masz.

A istotnie interes żaden zwłaszcza odkąd Allegro dolicza prowizję od kosztów wysyłki.
    sneak
    Poziom 17  
    Jeśli już to polecam zestaw wkrętaków prezyzyjnych z biedronki niteo za ok 25zł. W sumie robi robotę, nawet jest 'niby' cr-v .
    abdul.98
    Poziom 14  
    sneak napisał:
    Jeśli już to polecam zestaw wkrętaków prezyzyjnych z biedronki niteo za ok 25zł. W sumie robi robotę, nawet jest 'niby' cr-v .
    nie wiem czy o tych samych mówimy w moim są 4 te gumowe uchwyty na bity rączka i przedłużka i fakt sprawuje się super jak za taką cenę
    sneak
    Poziom 17  
    O tym samym nie, w Biedronce jest to taka mini walizeczka lub pudełko z przezroczystą klapą. PS miałem kiedyś takie coś jak przedstawiłeś (akurat inny model/typ) z allegro za grosze. jednak jakość wykonania .. nie nadawało się to do niczego.
    abdul.98
    Poziom 14  
    sneak napisał:
    O tym samym nie, w Biedronce jest to taka mini walizeczka lub pudełko z przezroczystą klapą. PS miałem kiedyś takie coś jak przedstawiłeś (akurat inny model/typ) z allegro za grosze. jednak jakość wykonania .. nie nadawało się to do niczego.

tak takie pudełeczko w tym są te 4 gumowe "cosie" które trzymaja bity na miejscu rączka z obracającą się górą i przedłużka można to gdzieś zawiesić albo coś z boku zamyka się zatrzaskiem
    Stanley_P
    Poziom 27  
    abdul.98 napisał:
    sneak napisał:

tak takie pudełeczko w tym są te 4 gumowe "cosie" które trzymaja bity na miejscu rączka z obracającą się górą i przedłużka można to gdzieś zawiesić albo coś z boku zamyka się zatrzaskiem

Tutaj cały topic o małch bitach:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3530481.html ,
    Biedronkowe: #9, #23, uważam dają radę.