Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Miele WKG130 WPS Tdos - Pralka wyświetla błąd F0050 i nie obraca bębnem.

05 Lip 2020 20:32 312 10
  • Poziom 3  
    Witam.
    Pralka przestała obracać bębnem i wykonuje tylko minimalne ruchy, a na wyświetlaczu pokazuje błąd F0050. Z tego co udało mi się wyczytać na forum jest to problem z płytą sterowania silnikiem, bądz samym silnikiem. Pralka ma dopiero cztery lata i aż nie chce się wierzyć, że tak renomowana firma jaką jest Miele wypuszcza produkt, który ulega tak poważnej awarii po tak krótkim okresie użytkowania. Może ktoś mi doradzi jak uporać się z tym problemem bez konieczności wzywania serwisu Miele.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Czarlii napisał:
    Może ktoś mi doradzi jak uporać się z tym problemem bez konieczności wzywania serwisu Miele.
    Tak, tak renomowana firma zepsuła Ci się. Często i gęsto naprawiam całkiem nowy sprzęt Miele, który nie działał ani 1 dnia u klienta. Masz do pomiaru silnik, wiazke silnik-moduł, sekcje falownika na dolnym module mocy. Uważaj jak rozkręcasz bo pralka z papieru, żeby Ci się coś w rekach po drodze nie rozpadło 🙂
  • Poziom 3  
    Jednak ja myślałem, że za taką kasę (7000 zł) mam pralkę na lata, a tu zonk ! Teraz kupię Beko za 1000 zł i pewni potrzyma dłużej jak Miele.
  • Specjalista AGD
    Czarlii napisał:
    Jednak ja myślałem, że za taką kasę (7000 zł) mam pralkę na lata, a tu zonk ! Teraz kupię Beko za 1000 zł i pewni potrzyma dłużej jak Miele.

Zalisz się czy chwalisz?
    Skoro kupujesz sprzęt za 7000zl powinno Cię stać na serwis tego urządzenia..
  • Poziom 30  
    To jest jakieś nieporozumienie, pralka za 7000zł powinna posiadać gwarancję 5 lat i przyzwoitą jakość wykonania a nie 2 lata gwarancji i wykonanie jak taniej chińskiej zabawki ze sklepu "Wszystko za 4 zł". Tak, kiedyś były takie sklepy i jakość wykonania towaru była adekwatna do jego ceny, czego w tym przypadku nie można powiedzieć o firmie Miele:
    abuhamza napisał:
    Uważaj jak rozkręcasz bo pralka z papieru, żeby Ci się coś w rekach po drodze nie rozpadło 🙂
  • Specjalista AGD
    qs300 napisał:
    To jest jakieś nieporozumienie, pralka za 7000zł powinna posiadać gwarancję 5 lat i przyzwoitą jakość wykonania a nie 2 lata gwarancji i wykonanie jak taniej chińskiej zabawki ze sklepu "Wszystko za 4 zł". Tak, kiedyś były takie sklepy i jakość wykonania towaru była adekwatna do jego ceny, czego w tym przypadku nie można powiedzieć o firmie Miele:
    abuhamza napisał:
    Uważaj jak rozkręcasz bo pralka z papieru, żeby Ci się coś w rekach po drodze nie rozpadło 🙂

Normalne porozumienie. Jesteś w Polsce, jesteś Polakiem.
  • Poziom 30  
    abuhamza napisał:
    Normalne porozumienie. Jesteś w Polsce, jesteś Polakiem.

Jeśli polityką firmy jest cwaniactwo, tzn. zrobić tanio i na odpierdziel a drogo sprzedać to z tym się zgodzę: mieszkam w Polsce.
  • Specjalista AGD
    Niestety tak zawsze będzie u nas w Polsce.

W innym kraju nikt się nie martwi, że dał 7tysi za pralke wyrzuca i kupuje nową..
  • Poziom 3  
    abuhamza napisał:
    Czarlii napisał:

Zalisz się czy chwalisz?
    Skoro kupujesz sprzęt za 7000zl powinno Cię stać na serwis tego urządzenia..

''Nie taki diabeł straszny jak go malują''Stać mnie a jak :) :) Koszt naprawy wyniósł 200zł z dojazdem i praleczka znowu śmiga !
  • Poziom 3  
    qs300 napisał:
    A co było przyczyną awarii?

Wysunął się jeden pin we wtyczce podłączonej do silnika.